İnsanlar Neden Fazla Kilo Alırlar?

İnsanlar Neden Fazla Kilo Alırlar?

İnsanlar Neden Fazla Kilo Alırlar?
İnsanlar Neden Fazla Kilo Alırlar?

İnsanlar neden fazla kilo alırlar? Bu konular özellikle son zamanlarda sıklıkla araştırılan konular arasındadır. Teknolojinin gelişmesi yaşamamızdaki birçok şeyi internet üzerinden yapmayı sağlamıştır. Kişilerin giderek hareketsiz bir yaşam sürmesi başlıca kilo alma nedenleri arasında görülmektedir. İnsanlar neden fazla kilo alır;

  • Hareketsiz yaşam tarzı
  • Teknolojinin gelişmesi
  • Sanal iş sektörünün artması
  • Fastfood yiyecekler
  • Giderek yaygınlaşan ilaç kullanımı
  • Psikolojik nedenler
  • Hormonsal bozukluklar

İnsanlar neden fazla kilo alırlar? Kısaca en başlıca sebeplerini bu şekilde sıralayabiliriz. Kişilerin fazla kilo almasının altında yatan birçok sebep mevcuttur. Obezite tanı ve tedavi sürecinde kanıtlanmış olan başlıca nedenler yukarıda sıralandığı gibidir.

Besin Kalitesinin Düşmesi

İnsanlar neden fazla kilo alırlar? Bu konu herkesinde bildiği gibi fazla yemek yeme alışkanlığı, harekesiz yaşam şeklinde cevaplandırılır. Bilindik cevapları haricinde insanların Facefood alanındaki yemeklere olan ilgisi de ortadadır. Fastfood yemekler tüketmekten son derece memnun olan ve ilgi duyan büyük bir kitle mevcuttur. Bu yemek sektörüne olan ilginin fazla olması özellikle yeni nesli sağlıklı ev yemeklerinden uzaklaştırmıştır.

 

İnsanlar neden fazla kilo alırlar? Saklıklı ev yemekleri, sağlıklı sebze ve meyve üretimin artık olmaması, hormonlu gıdalar tüketmek kısacası eski tohumların olmaması yenilen içilen her şeyden alınan faydanın düşmesine neden olmuştur. Başlıca obezite nedeni olarak bu konuya çok fazla değinilmese de hormonlu ve GDO’lu yiyeceklerin obezite ile ilişkilendirildiğine değinilebilir.

Fazla Kilo Almak İçin Neler Yapılabilir?

İnsanlar neden fazla kilo alırlar? Fazla kilo alamamak için neler yapılabilir? Bu konularda da tabi ki kişinin beslenme konusunda yeterli ve düzeyli yiyecek alması gerekmektedir. Çok fazla karbonhidrat barındıran besinler almak fazla enerji vereceği için kişiye yağ ve kilo olarak geri dönecektir. Pirinç, patates, ekmek, un, şeker, tuz ve yağ en başta bu besinlerden yeterli düzeyde almak gerekir.

 

İnsanlar neden fazla kilo alırlar? Beslenme haricinde zararlı alışkanlıklarda kişi sağlığına ciddi anlamda zarar vereceği için kilo alma nedenleri arasındadır. Alkol, sigara ve madde bağımlılığı metabolizmayı yavaşlatarak beraberin de sağlık sorunlarına neden olarak kişiyi fazla kilo almaya sevk edecektir.

 

İlginizi Çekebilir !

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir?

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir?

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir? Tüp mide ameliyatının riskleri nedir? Sorusu, obezite ile mücadele etmek …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir