Tüp Mide Sonrası Ne Zaman Çalışabilirim?

Tüp Mide Sonrası Ne Zaman Çalışabilirim?
Tüp Mide Sonrası Ne Zaman Çalışabilirim?

Tüp Mide Sonrası Ne Zaman Çalışabilirim?

Tüp mide sonrası ne zaman çalışabilirim? Sorusu hastaların geçimlerini sürdürmek için normal yaşamlarına ne zaman dönüleceğini göstermektedir. Tüp mide ile hastanın midesinin büyük bir bölümü kesildiği ve kalan bölümünün zımba ile dikildiğinden dolayı hastalar operasyonun hemen ardından 3 gün müşahede altında kalmaktadır. Bu süre sonunda taburcu olan hastalar hafif yürüyüşlere başlayarak 1 hafta sonrasında kuvvet gerektirmeyen, masa başı işlerini dönüş yapabilir. Ancak hastaların çalıştıkları işlerin kuvvet gerektiriyor olması durumunda bu süre uzmanların kontrolü altında 1 ay olmaktadır.

Tüp Mide Sonrası Normal Hayat

Tüp mide sonrası ne zaman çalışabilirim? Konusunda hastaların iş hayatına dönemsi ile birlikte normal hayata dönüşleri başlamaktadır. Bu kapsamda hastalar yürüyüşler yaparken istediği zaman seyahatlere çıkabilmektedir. Ayrıca midelerini yormayacak şekilde birçok aktivite içerisinde yer alabilirler.

Tüp mide sonrası ne zaman çalışabilirim? Kapsamında normal hayatına başlayan hastalar spor faaliyetlerini hayatının içine düzenli olarak almalıdır. Ancak işe dönüş gibi hastanın spor faaliyetlerine geçişi zamanla olmaktadır. Hastalar ilk olarak hafif egzersiz ile başladıkları spora kademeli olarak ilerlemesi ile birlikte 3 ile 6 ay aralarında normal bir şekilde dönüş yapmaktadır. Bu süre sonunda ağır güç isteyen spor faaliyetlerinde bulunabilirler.

Tüp Mide Ameliyatı Riskleri

Tüp mide sonrası ne zaman çalışabilirim? İle ilgili olarak hastaların gereken sürelere riayet etmemeleri durumunda çeşitli sorunlar ortaya çıkmaktadır. Midenin zımba ile dikilmesi söz konusun olduğundan hastanın belirlenen süreden önce kuvvet gerektiren işe başlaması sonucunda kaçak ve kanama riski ortaya çıkmaktadır. Böylece ikinci kez ameliyat olma ile karşı karşıya kalmaktadır.

Tüp mide sonrası ne zaman çalışabilirim? Kapsamında hastaların sorunsuz şekilde kilo vermesi, kilo verirken herhangi bir sorun ile karşılaşmaması için sürekli olarak uzman kontrolü altında kalması gerekmektedir. Uzmanların onay verdiği ölçüde işlerine dönebilen hastalar, gerektiği zamanlarda işleri ile ilgili aralar vermelidir. Aksi halde süre içerisinde zorlanan mide farklı rahatsızlıkları ortaya çıkaracaktır. obezite hastalığı ameliyat ve kontrollü bir yaşam biçimi ile kolay ve hızlı bir şekilde atlatılmaktadır.

İlginizi Çekebilir !

Tüp Mide Ameliyatına Kimler İhtiyaç Duyar?

Tüp Mide Ameliyatına Kimler İhtiyaç Duyar?

Tüp Mide Ameliyatına Kimler İhtiyaç Duyar? Tüp mide ameliyatına kimler ihtiyaç duyar? Sorusu obezite ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir