Günde Kaç Gram Protein Alınmalıdır?

Günde Kaç Gram Protein Alınmalıdır?

 

Obezite ameliyatı sonrası günlük protein ihtiyacı, ameliyat türüne ve kişinin sağlık durumuna göre değişebilir. Obezite ameliyatı sonrasında vücut daha az yiyecek alabileceği için protein alımı, kilo kaybını sürdürmek ve vücut sağlığını korumak için önemlidir. Genel olarak obezite ameliyatı sonrası günlük protein ihtiyacı aşağıdaki gibi olabilir:

 

Mide Balon İşlemi / Mide Botoks Uygulaması: 60-70 gram arasında protein alımı önerilebilir.

 

Mide Küçültme Ameliyatları: 80-90 gram arasında protein alımı önerilebilir.

 

Gastrik Bypass Ameliyatları: 100 gram civarı protein alımı önerilebilir.

 

Yine de her bireyin protein ihtiyacı farklı olabilir. Kişinin yaşı, cinsiyeti, fiziksel aktivite düzeyi, kilosu, sağlık durumu ve diğer bireysel faktörlere bağlı olarak ihtiyaç duyulan protein miktarı değişebilir. Bu nedenle size özel bir beslenme planı oluşturmak için beslenme uzmanınız ile iletişim kurmanız önemlidir.

 

Beslenme ile alınacak protein kaynakları arasında et, tavuk, balık, yumurta, süt ürünleri, kuru yemişler, kuru baklagiller ve tofu gibi besinler yer alır. Obezite ameliyatı sonrasında günlük protein ihtiyacınızı karşılamak için, önerilen bariatrik protein tozuna ek olarak protein açısından zengin besinleri dengeli bir şekilde tüketmeye özen göstermelisiniz. Ancak unutmayın ki, herhangi bir beslenme değişikliği yapmadan önce mutlaka diyetisyeninize danışmanız en iyisidir.

İlginizi Çekebilir !

Tüp Mide Sonrası Spor Yapmanın Önemi

Obezite Ameliyatı Sonrası Yeteri Kadar Kilo Kaybedilmez İse Nasıl Bir Yol İzlenmelidir?

Obezite Ameliyatı Sonrası Yeteri Kadar Kilo Kaybedilmez İse Nasıl Bir Yol İzlenmelidir?   Obezite ameliyatı …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir