Yutulabilir Mide Balonu

Yutulabilir Mide Balonu
Yutulabilir Mide Balonu

Yutulabilir Mide Balonu

Yutulabilir mide balonu herhangi bir uygulamaya gerek kalmadan kolay şekilde mide içerisine balon yerleştirme uygulamasıdır. Bu uygulama içerisinde herhangi bir anestezi ihtiyacı bulunmamakta, ayrıca kişinin balonu yutma işlemi sonrasında hastanede gözetim altında kalma gibi bir durumu söz konusu değildir. Yutulabilir balon sayesinde kişiler hiçbir zorluk ile karşılaşmada hızlı bir şekilde kilo vermeye başlayacaktır.

Yutulabilir Balonunu Mideye Yerleştirilmesi

Yutulabilir mide balonu uygulamasında normal mide balonu yerleştirmesinde olduğu gibi herhangi bir endoskopik işleme gerek yoktur. Kişi bu süreç içerisinde hiçbir şekilde ağrı ya da acı hissetmeyeceğinden dolayı balonun yutulması esnasında bir anestezi uygulamasına ihtiyaç bulunmamaktadır. Kişiler kapsül haline getirilmiş olan balonu ağız yoluyla bir kateter yardımı ile yutmaktadır. Balonun midedeki açısı doktorlar tarafından kontrol edilerek şişirilmektedir. Böylece yaklaşık 20 dakika içerisinde uygulama başarılı şekilde sonuçlanmaktadır.

Yutulabilir mide balonu mideye yerleştikten sonra herhangi bir komplikasyon etkisi göstermez. Vücuda uyumu daha kolay olan balon kısa süre içerisinde etkisini gösterip kişilerde tokluk hissi uyandırmaktadır. Daha az acıkan kişiler vücuda az miktarda besin alımı yaptığından dolayı hızla kilo vermeye başlamaktadır. Yaklaşık olarak d4 ay gibi bir süre mide içerisinde kalan balon, bu süre sonunda balonun boşaltılması ile birlikte doğal yollar ile dışarı atılmaktadır.

Yutulabilir Mide Balonu İle Kilo Verme

Yutulabilir mide balonu vücut kitle indeks değeri daha düşük olan kişilerde tercih edilmektedir. Balon uygulamasında genel olarak kilo verme miktarı 10 ile 15 kilo kadardır. Ancak uygulamanın sonucunda diyet uzmanlarınca hazırlanan diyet programına eksiksiz uymak, haftalık düzenli olarak egzersiz programı yürütme ile verilen kilo miktarı 20 ile 25 arasına ulaşabilir.

Yutulabilir mide balonu ile başlayan kilo verme sürecinde herhangi bir olumsuzluk yaşamamak ve istenen sonuca daha kolay ulaşmak için kişinin belli zaman aralığı ile doktor kontrolüne girmesi gerekmektedir. İstenen kilo seviyesine ulaşamayan kişiler doktorların onayı ile birlikte yutulabilir mide balonu uygulamasını yineleyebilir. Eğer balon uygulaması mide ameliyatına hazırlık içinse süreç sonunda ameliyat için kesinlikte doktor kontrolü şartı aranmaktadır

İlginizi Çekebilir !

Mide balonu yan etkileri

Mide balonu yan etkileri   Mide balonları, kilo kaybı sürecinde yardımcı olabilecek bir tedavi seçeneği …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir