Tüp Mideye Nasıl Karar Verilir ?

Tüp Mideye Nasıl Karar Verilir ?

Tüp mideye nasıl karar verilir bu konuyu ikiye ayırabiliriz. Birincisi hastada ağır obezite durumunun varlığıdır. Obeziteden kaynaklı olarak fazla kilolarından rahatsızlanması ve birçok hastalığa yakalanması sonucunda tüp mide ameliyatına karar vermesidir. İkincisi ise; sağlık problemlerinden kaynaklanan birçok hastalığın ölümcül derecede riskinin olmasından dolayı uzmanlar tarafından kesinlikle yapılması gereken cerrahi işlem olarak görülmesidir. Her iki nedenden dolayı bu ameliyatı olan hastalar var olan sağlık sorunlarından %100 oranında kurtulabilirler.

Ameliyat sonrasında hastaların vücutları hafiflerken daha sağlıklı bir hayata adım atarlar. Fazla kilo birçok rahatsızlığı beraberinde getirirken insanların hayatı yaşanmaz bir hal alır. Kişinin kendisini kilolu olduğu için beğenmemesi gibi psikolojik bunalımları da yaşamasına neden olur. Bu nedenle hem kişinin kendi kararıyla hem de uzmanların önerisiyle tüp mide ameliyatına karar verilir.

Tüp Mide Ameliyatı Olmalı mıyım?

Tüp mideye nasıl karar verilir Tüp mide ameliyatı olmak riskli midir? Ya da tüp mide ameliyatı olmalı mıyım? Bu sorular obezite ile mücadele eden kişilerin en çok düşündüğü ve cevap aradığı konular arasındadır. Öncelikle altını çizmemiz gereken bir detay vardır ki tüp mide ameliyatı ile kısa sürede sağlıklı bir şekilde fazla kilolardan ve obeziteden kurtulmak mümkündür. Fazla kilolardan kurtulan kişiler var olan hastalıklarından ve kronik sıkıntılarından da kurtulmuş olur. Ameliyat olan kişilerin sadece hastalıklardan kurtulmasından ziyade sağlıklı bir yaşama doğacakları da bilmelidirler. Çünkü tüp mide ameliyatından sonra kişiye uygun spor ve yürüyüş programı yapılır. Ayrıca sağlıklı beslenme önerileri ile birlikte çok daha kaliteli bir yaşam elde edilir.

Tüp Mide Ameliyatı Riskli mi?

Tüp mideye nasıl karar verilir? Bu konuda ikna olmak isteyen birçok kişi vardır, fakat tüp mide ameliyatının riski olup olmadığını düşünmektedirler. Tüp mide ameliyatı sonrasında hayatını kaybeden, kilo veremeyen ya da çok büyük sağlık sorunları yaşayan kişilerin sayısı yok denecek kadar azdır. Tüp mide ameliyatının yapılmasında risk görülen kişilere zaten bu ameliyat önerilmez. Diyet ve sporla zayıflama planlanır. Eğer uzmanlar sizin bu ameliyatı olmanızda hiç bir risk görmüyorsa kesinlikle düşünmeden tüp mide ameliyatı olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir !

Her Kilolu Obez midir?

Obezite ameliyatı hangi tetkiklerle ve ne kadar sürede yapılmaktadır?

Obezite ameliyatı hangi tetkiklerle ve ne kadar sürede yapılmaktadır?   Obezite ameliyatı öncesi yapılan tetkikler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir