Tüp Midelilerin Zayıflama Süreci

Tüp Midelilerin Zayıflama Süreci

Tüp midelilerin zayıflama süreci hastaların operasyon sonrasında müşahede altında tutulması esnasında başlamaktadır. Ameliyattan çıkan hastalar kaçak ve kanama riskine karşı olarak 3 ya da 4 gün gözetim altında tutulurken sıvı diyet dönemine başlamaktadır. Sıvı diyet dönemini başarılı geçiren hastalar kilo verme süreci içerisinde kademeli olarak püre ve katı diyet dönemlerine geçiş yapmaktadır.

Tüp Mide Ameliyatı İle Kilo Verme Oranı

Tüp midelilerin zayıflama süreci kapsamında ameliyatın ardından hastalar daha hızlı doyum noktasına ulaştığı ve uzun süre tokluk hissi yaşadığından dolayı kilo vermeye başlamaktadır. Ameliyatın etki süresi boyunca hastaların kilo verme oranları şu şekildedir;

  • Ameliyattan 6 hafta sonra ilk kilonun yüzde 10’luk kısmını,
  • Ameliyattan 3 ay sonunda başlangıçta olan kilonun yüzde 15’lik kısmını
  • Ameliyattan 6 ay sonra başlangıç kilosunun yüzde 20’lik kısmını
  • Ameliyattan 9 ay sonunda başlangıçta olan kilosunun yüzde 25’lik kısmını
  • Ameliyattan 12 ay sonra başlangıçta var olan kilosunun yüze 30 ile 35’lik kısmını vermektedir.

Tüp midelilerin zayıflama süreci dahilinde hastaların kilo verme sürecinin gerek diyet uygulaması gerek ise egzersiz faaliyetleri ile desteklemesi bu oranların artmasına yardımcı olmaktadır.

Tüp Mide Ameliyatından Kontrollü Zayıflama Süreci

Tüp midelilerin zayıflama süreci ile ilgili olarak bu süreç içerisinde bilinçli bir şekilde kilo verme büyük öneme sahiptir. Kontrolsüz şekilde kilo veren ve gerekli tedbirleri almayan hastalarda kilo vermeye bağlı olarak yeni hastalıklar ortaya çıkabilir. Ayrıca obezite ile birlikte ilerleyen hastalıklar etkisini kaybetmez aksine daha da şiddetini artırmaktadır.

Tüp midelilerin zayıflama süreci içerisinde kontrolsüz şekilde kilo verme ile hastaların fiziki görünümlerinde olumsuzluklar meydana gelmektedir. Deri altındaki yağ tabakasının erimesi sonucunda ciltte sarkmalar, vücudun az gıda alımından kaynaklı olarak besin değeri eksikliğinden dolayı saçlarda dökülmeler ve tırnak kırılmaları, gerekli olan enerjinin sağlanmaması nedeni ile kas kütlelerinde kayıpların yaşanması fiziki olumsuzlukları göstermektedir. Uzman kontrolü altında geçirilecek zayıflama süreci ile hastalar istedikleri fit görünüme kavuşmakta, son gelinen kilonun muhafazasını sağlayarak eski kiloların hızlı ve kontrolsüz şekilde alınmasını engellemektedir.

 

İlginizi Çekebilir !

Tüp Mide Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Elipse balon sonrası yaşanabilecek rahatsızlıklar nelerdir?

Elipse balon sonrası yaşanabilecek rahatsızlıklar nelerdir?   Elipse Balon, mideye yerleştirilen ve içi suyla dolu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir