Tüp Mideliler Nelere Dikkat Etmelidirler?

Tüp Mideliler Nelere Dikkat Etmelidirler?
Tüp Mideliler Nelere Dikkat Etmelidirler?

Tüp Mideliler Nelere Dikkat Etmelidirler?

Tüp mideliler nelere dikkat etmelidirler? Tüp mide ameliyatı vücut kitle indeksi 35’in üstünde olan kişilere uygulanan bir işlemdir. Dislipidemi, hipertansiyon, diyabet gibi ek hastalığı olan hastalara ve ya vücut kitle indeksi 40ın üzerinde olan morbit obezite hastası denilebilen hastalara uygulanan bir işlemdir. Obezite ameliyatlarının tüpü kapalı yapılan ameliyatlar olduğundan hastalar taburcu olduktan 1. Gününden itibaren masa başı işlerine dönebilirler.

Tüp mideliler nelere dikkat etmelidirler? Daha ağır iş yapan hastalar ameliyattan sonra evlerinde 1 hafta istirahat ettikten sonra işlerine ve günlük rutinlerine dönebilirler. Obezite ameliyatlarında hastanın karnına 4 tane 8 milimlik delikle girilir. Ameliyat sonrası bu delikler estetik yöntemle kapatıldığından kayda değer bir iz kalmaz. Bu ameliyat olunurken dikkat edilmesi gereken noktaların başında bunlar gelir.

Tüp Mide Ameliyatından Sonra Vücutta Sarkma Olur Mu?

Tüp mideliler nelere dikkat etmelidirler? Ameliyat sonrasında vücutta sarkma probleminin olup olmayacağı, birçok hastanın merak ettiği bir konudur. Ameliyat sonrası;

  • Hastanın protein desteği alması vücudun kas kaybetmemesi ve sarkma olmaması için oldukça önemlidir.
  • Ameliyatın ilk ayından itibaren düzenli egzersiz yapılması gerekir.
  • Üçüncü ayından sonra ise kas güçlendirici egzersizler yapması önerilir.

Tüp mideliler nelere dikkat etmelidirler? Tüp mide ameliyatı sonra doktorun önerilerine ve söylediklerine uyulması tüp midelilerin dikkat etmeleri gereken konular arasındadır.

Tüp Mide Sonrası Kilo Alınır Mı?

Tüp mideliler nelere dikkat etmelidirler?  Tüp mide ameliyatı sonrası hastaların aşırı kilo aldıran içecek ve yiyecekler tüketmeleri kilo kaybını engellerken kilo alınmasına neden olur. Ameliyat sonrası hastanın midesi küçülür ve iştahı kesilir. Beslenme alışkanlıkları daha düzenli ve daha tercih edilebilir bir hale gelmektedir. Bu durumu iradeli bir şekilde sürdüren hastalar sağlıklı bir şekilde kilo vermeyi başarırlar.

Tüp mideliler nelere dikkat etmelidirler? Özellikle tüp mide ameliyatlarından sonra midenin açlık hormonun bulunduğu kısım kesildiği için kişi artık acıktığını hissetmez. Uyulması gereken listeye uyarak vücudunun ihtiyaç duyduğu kadar besini alır, bu sayede kilo almaz.  Düzenli egzersiz, spor ve beslenme listesiyle uyum içersin de olan her hasta ciddi oranda kilo kaybı görülür.

 

İlginizi Çekebilir !

Tüp Mide Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Elipse balon sonrası yaşanabilecek rahatsızlıklar nelerdir?

Elipse balon sonrası yaşanabilecek rahatsızlıklar nelerdir?   Elipse Balon, mideye yerleştirilen ve içi suyla dolu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir