Tüp Mideliler Neden Yüksek Proteinli Ürünleri Tercih Etmelidirler

Tüp Mideliler Neden Yüksek Proteinli Ürünleri Tercih Etmelidirler
Tüp Mideliler Neden Yüksek Proteinli Ürünleri Tercih Etmelidirler

Tüp Mideliler Neden Yüksek Proteinli Ürünleri Tercih Etmelidirler

Tüp mideliler neden yüksek proteinli ürünleri tercih etmelidirler; tüp mide ameliyatı aşırı şişmanlık ve bu şişmanlığın beraberinde getirdiği hastalıklar sonucu sıklıkla tercih edilen ve sıklıkla uygulanan bir operasyon yöntemidir. Tüp mide ameliyatının başarı ile sonuçlanması ve uzun süre herhangi bir sorun yaşanmamasındaki ana etken yüksek proteinli ürünlerin kullanılmasıdır.

Tüp mide ameliyatı sonrası yüksek protein ürün kullanımı ile ilgili kararı sadece vücudun ihtiyaç analizini yapan doktorlar tarafından verilir.

Tüp mideliler neden yüksek proteinli ürünleri tercih etmelidirler operasyon sonrası vücudun ihtiyaç duyduğu miktarın karşılanması noktasında büyük önem taşımaktadır. Tüp mide ameliyat sonrasında yiyecek seçimleri değişmektedir. Yiyecek seçimlerinin değişmesi besin alımlarında azalmaları meydana getireceğinden tüketilen besinlerin emiliminde azalmalara neden olur. Genel olarak beslenme yetersizliği ortaya çıktığından yüksek proteinli ürünler, çeşitli vitamin ve minerallerle desteklenmelidir.

Tüp Mide Ameliyatı Neden Yapılmalıdır?

  • Yaşam boyu kilo kaybının sürdürülmesine
  • Sağlıklı ve kaliteli yaşam standartlarının iyileştirilmesine
  • Obeziteye bağlı ölüm oranlarının azaltılması için tercih edilmektedir.

Zorlu bir süreç olan tüp mide ameliyatı aşırı şişman olan hastalar için ilk tercih edilen bir beslenme yöntemidir. Doktor aynı zamanda hastanın genel durumuyla ilgili kontrollerinde ameliyat sonucunda oluşabilecek hasarı önlemek için bireyin beslenmesini yüksek proteinli vitamin ve mineral kullanımını önermelidir.

Tüp Mide Ameliyatı Kimlere Yapılır ve Ameliyat  Sonrası  Beslenmenin Önemi

*Tüp mide ameliyatı ergenlik dönemine girmeyen gençlere ve ileri yaşta olan ameliyat olmanın risk taşıyacağı hastalara yapılamamaktadır.

Tüp mide ameliyatı;

  • İleri derecede obezite hastası olan kişilere
  • Kitle endeksi 35-40 arası ve üstü olan kişilere yapılmaktadır.

Tüp mideliler neden yüksek proteinli ürünleri tercih etmelidirler cerrahi operasyon sonrası yara iyileşmelerinde ve vücut fonksiyonlarının yerine getirilmesinde yüksek proteinli ürünler önemli bir yere sahiptir. Kişi hayvansal ve bitkisel proteinli gıdaları ancak normal beslenme sürecine geçtikten sonra alabileceğinden, bu süreçte genel beslenme yetersizliği ortaya çıkmaması için yüksek proteinli ürünler, çeşitli vitamin ve mineral ile desteklenmelidir. Günümüzde obezite hastalıkları sadece ülkemizde değil tüm dünyada giderek artmaktadır. Obezite ameliyat sonrası herhangi bir zararla karşı karşıya kalmamak için mutlaka uzman hekimler tarafından yaptırılmalıdır.

 

Tüp mideliler neden yüksek proteinli ürünleri tercih etmelidir hastaların iştahları baskılandığından az yemekle maksimum doyum sağlamaktadır buda yemek öğünleri arasında ortaya çıkan açlık hissini de ortadan kaldırır. İşin içine tüp mide ameliyatı girdikten sonra beslenme tamamen kişileştirilip yüksek proteinli ürünler ile de desteklenmektedir.

 

İlginizi Çekebilir !

Tüp Mide Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Elipse balon sonrası yaşanabilecek rahatsızlıklar nelerdir?

Elipse balon sonrası yaşanabilecek rahatsızlıklar nelerdir?   Elipse Balon, mideye yerleştirilen ve içi suyla dolu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir