Tüp Mideliler Neden Vitamin Ve Mineral Takviyesi Kullanmalıdırlar

Tüp Mideliler Neden Vitamin Ve Mineral Takviyesi Kullanmalıdırlar
Tüp Mideliler Neden Vitamin Ve Mineral Takviyesi Kullanmalıdırlar

Tüp Mideliler Neden Vitamin Ve Mineral Takviyesi Kullanmalıdırlar

Tüp mideliler neden vitamin ve mineral takviyesi kullanmalıdırlar aşırı şişmanlık ve bu şişmanlığın beraberinde getirdiği hastalıklar sonucu ameliyat olan hastalar için çok önemlidir. Tüp mide ameliyatı sıklıkla tercih edilen ve sıklıkla uygulanan bir operasyon yöntemidir. Mide küçültme ameliyatından sonra midenin hacmi küçülmüş olacağından bedenimize alınan besinlerin ölçüsü de azalacaktır.

Tüp mideliler neden vitamin ve mineral takviyesi kullanmalıdırlar operasyon sonrası vitamin ve mineral büyük önem taşımaktadır. Tüp mide ameliyat sonrasında yiyecek seçimleri değişmektedir. Yiyecek seçimlerinin değişmesi besin alımlarında azalmaları meydana getireceğinden tüketilen besinlerin emiliminde azalmalara neden olur. Genel olarak beslenme yetersizliği ortaya çıktığından ilk birkaç ay yüksek proteinli ürünler, çeşitli vitamin ve minerallerle desteklenmelidir.

Bu nedenle ilk süreçlerde protein tozu kullanmak elzemdir. Bu tozlar sadece protein barındırmaz içerisinde vitamin ve minerallerde bulundurur.

Hastaya Göre Vitamin Tespiti

Zorlu bir süreç olan tüp mide ameliyatı aşırı şişman olan hastalar için ilk tercih edilen bir beslenme yöntemidir. Özellikle operasyon sonrası ilk aylarda hem vitamin hem de mineral eksikliği en fazla görülen olumsuzluklardandır.

Tüp mide ameliyatı geçirmiş hastanın sağlık durumu, yaşı, boyu, kilosu gibi kriterler baz alınır. Tüp mide ameliyatı öncesinde hastaya belirli periyotlarla tetkikler-tahliller yapılır. Hasta ile tüm detaylar görüşülüp hastanın beklentileri sorgulanmalı, hastaya ameliyat ile ilgili tüm süreç anlatılarak hasta bilgilendirilmelidir. Hastanın genel sağlık kontrollerinin tamamlanmasından sonra yapılacak operasyona karar verilmelidir. Doktor aynı zamanda hastanın genel durumuyla ilgili kontrollerinde ameliyat sonucunda oluşabilecek hasarı önlemek için bireyin beslenmesini yüksek proteinli vitamin ve mineral kullanımını önermelidir. Bunun diğer bir amacı da vitamin yetersizliğinin giderilmesine ek olarak aşırı vitamin alımınından da uzak tutmaktır.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Beslenmede Vitamin Ve Minerallerin Önemi

Tüp mideliler neden vitamin ve mineral takviyesi kullanmalıdırlar cerrahi operasyon sonrası yara iyileşmelerinde önemli bir yere sahiptir. Kişi hayvansal ve bitkisel proteinli gıdaları ancak normal beslenme sürecine geçtikten sonra alabilir. Vitamin alımı azaldığı için vücudun genel sağlığı için vitamin ve mineraller kullanılmalıdır. Aksi halde vitamin eksikliğinden kaynaklanabilecek pek çok hastalık ortaya çıkabilmektedir.

Tüp mideliler neden vitamin ve mineral takviyesi kullanmalıdırlar hastaların iştahları baskılandığından az yemekle maksimum doyum sağlanmaktadır. İşin içine tüp mide ameliyatı girdikten sonra beslenme tamamen kişileştirilip yüksek proteinli ürünler ile de desteklenmektedir.

 

İlginizi Çekebilir !

Tüp Mide Sonrası Tekrar Kilo Alır mıyım?

Tüp Mide Sonrası Tekrar Kilo Alır mıyım?

Tüp Mide Sonrası Tekrar Kilo Alır mıyım? Tüp mide ameliyatı olmaya hazırlanan kişilerin en fazla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.