Tüp Mideliler Ne Yiyebilir?

Tüp Mideliler Ne Yiyebilir?

Tüp mideliler ne yiyebilir? Ameliyatın başarılı şekilde ilerlemesi, istenen sonuca hem kısa sürede hem de sorunsuz şekilde ulaşılması için önemlidir. Obezite hastaları tüp mide ameliyatından sonra eski beslenme alışkanlıklarını tamamı ile değiştirmektedir. Bu kapsamda hastalar vücut sistemlerinin doğru şekilde çalışmasına yardımcı olacak besinleri uzman diyetisyenler kontrolünde almaktadır.

Tüp Midelilerin Besin Seçimi

Tüp mideliler ne yiyebilir? Konusunda ameliyatı destekleyici bir yemek programı hazırlanır. Vücut ihtiyaçları dikkate alınarak tüp mide operasyonu sonrasında hastalar;

  • Erken doyma nedeni ile protein ihtiyacının karşılanması için protein bakımından zengin besinler tercih etmektedir.
  • Sindirim sistemini düzenleyici olan lif içeriği yüksek besinler tüketmektedir.
  • Az besin alınmasından kaynaklı olarak vitamin ve mineral açığını kapatmak için bol vitamin içeren besinler almaktadır.
  • Kalorisi yüksek, katkı maddesi bulunan, şeker miktarı ve yağ oranı yüksek besinlerden kaçınmaktadır.

Tüp mideliler ne yiyebilir? Konusunda içerik bakımında dikkat eden hastalar doktorların önerisi ile genel olarak, sıvı gıdalar, az pişmiş yumurta, yumuşak peynir, kılçık olmayan balık etleri, kırmızı et, çorba, sebze yemekleri, yağsız tavuk eti, içerisinde laktoz bulunmayan süt tüketilmektedir. Bu gıdalar içerisinde hastanın vücut ihtiyaçlarını karşılamaması durumunda uzmanların önerisi ile vitamin ve mineral takviyeleri alınmaktadır.

Tüp Mide Sonrası Besin Seçiminin Önemi

Tüp mideliler ne yiyebilir? Konusu hastaların kilo verme sürecine direk etki etmektedir. Besinleri içeriklerine dikkat edilmesi ile hastalar kilolarından hızlı ve kontrollü şekilde kurtulmaktadır. Kilo verirken yeni hastalıkların ortaya çıkması engellenirken aynı zamanda aşırı kilolar nedeni ile ortaya çıkan yüksek tansiyon, tip 2 diyabet, uyku apnesi, yüksek kolesterol vb. hastalıkların kesin çözüme kavuşmaktadır.

Tüp mideliler ne yiyebilir? İle hastalar yeniden kilo alımını önlemektedir. Ayrıca hastalar kilo verirken saç dökülmesi, tırnak kırılması, cilt kırışması ve sarkması, kas ve kemik yapısının bozulması gibi fiziki görünümü etkileyecek olumsuzlukların önüne geçmektedir. Tüp mide ameliyatının ardından titiz bir şekilde yürütülen beslenme süreci ile hastalar hem sağlıklarına kavuşacak hem de sürecin başından beri istemiş olduğu fit bir fiziki görünümü elde edecektir.

İlginizi Çekebilir !

Tüp Mideliler Ne Yiyebilir?

Hamilelikteki Beslenme Sürecinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hamilelikteki Beslenme Sürecinde Nelere Dikkat Edilmelidir?   Obezite ameliyatı sonrasında hamilelik sürecinde beslenme, özenle planlanmalıdır. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir