Tüp Mideliler Nasıl Beslenir?

Tüp Mideliler Nasıl Beslenir?
Tüp Mideliler Nasıl Beslenir?

Tüp Mideliler Nasıl Beslenir?

Tüp mideliler nasıl beslenir? Sorusu, ameliyat sonrasında eski beslenme alışkanlıklarının tam olarak terk edilmesini açıklamaktadır. Fazla kilolardan kurtulmak için uygulanan tüp mide ile gıda alımı azalmakta, hızlı bir şekilde kilo verme süreci başlamaktadır. Verilen kilolar ile birlikte hastalar farklı bir hayata başlamaktadır. Bunun için operasyon öncesi alışkanlıklar uzmanlar kontrolünde değiştirilmektedir.

Tüp Mide İle Yeni Beslenme Alışkanlığı

Tüp mideliler nasıl beslenir? Konusunda operasyonun hemen ardından başlayan süreç içerisinde hastalar eski beslenme alışkanlıklarını geride bırakmaktadır. Sıvı, püre ve katı beslenme düzenine kademeli olarak geçen hastalar ömür boyu sürecek bir beslenme alışkanlığı edinmektedir. Diyet uzmanlarının kontrolü altında yeni geçilen beslenme alışkanlığından hastalar;

  • Günlük yemek öğün sayısını 6 öğüne çıkarmakta ve öğün düzenine dikkat etmektedir.
  • Öğünler içerisindeki yemek porsiyonları küçültülmektedir.
  • Yemekler küçük lokmalar halinde alınarak, uzun süren çiğnemenin ardından yutulmaktadır.
  • Gün içerisinde 2 litreden az olmamak kaydı ile su içmeye özen göstermekte, ancak su, yemek aralarında değil, yemeklerden 30 dakika önce ya da sonra içilmektedir.
  • Öğünler içerisinde gazlı içecekleri çıkartmaktadır.
  • İçerisinde yüksek kalori bulunan besinlerden uzak durmaktadır.
  • Tüp mideliler nasıl beslenir? Kapsamında protein bakımından yüksek olan gıda alımına dikkat etmektedir.
  • Aşırı şeker ve yağ içeren gıdalar tüketmemektedir.
  • Üretilmesi ya da saklanması için içerisinde katkı ve koruyucu madde bulunan gıdalardan uzak durmaktadır.

Operasyon sonrasında hastalar beslenme düzenine ne kadar uyumlu olursa, operasyonun başarısı da o kadar etkilenmektedir.

Tüp Mide İle Yeniler

Tüp mideliler nasıl beslenir? Kapsamında beslenme alışkanlığı değişen hastalarda bunun yanı sıra günlük hayatında da değişimler olmaktadır. Hastalar ameliyat sonrasında normal hayata geçişe başlayınca, haftalık düzenli olarak egzersiz faaliyetinde bulunmakta, günlük hayat içerisine fiziki aktivite eklemektedir.

Tüp mideliler nasıl beslenir? Konusunda hastalar gerekli besin değerlerini almak, vücudun doğru ve düzenli bir şekilde çalışmasını sağlamak için, uzmanların önermiş olduğu takviyeleri almaktadır. Tüp mide ameliyatı hastalara yeni bir başlangıç olmakta, hastalar daha sağlıklı ve ayrıca daha güzel fiziki görünüme sahip olarak yaşamlarını devam ettirecektir.

 

İlginizi Çekebilir !

Bariatrik Beslenmenin Önemi

Bariatrik Beslenmenin Önemi

Bariatrik Beslenmenin Önemi Bariatrik beslenmenin önemi özellikle obezite cerrahi ameliyatı olan kişiler için büyük öneme …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir