Tüp Mide Sonrası

Tüp Mide Sonrası
Tüp Mide Sonrası

Tüp Mide Sonrası

Tüp mide sonrası ameliyatın başarılı şekilde ilerlemesi ve beklenen sonucun elde edilmesi için dikkat isteyen bir süreci kapsamaktadır. Ameliyatın bitimi ile birlikte hastaların hayatlarında büyük değişimler yaşanmaktadır. Bu kapsamda hastaları eski alışkanlıklarını uzmanların kontrolü altında terk ederek, yeni yaşam standartları oluşturmaktadır.

 

Tüp Mide Ameliyatı Sonrasındaki Süreç

Tüp mide sonrası uygulanan operasyonun iyileşme süreci 15 gün içerisinde başlamakta ve hastalar yaklaşık 1 ay içerisinde tam olarak iyileşmektedir. Hastalar operasyon ile hızlı bir şekilde kilo vermeye başlamaktadır. Ancak kilo verme hızını kontrol altında tutmak, son gelinen kilonun muhafazasını sağlamak için tüp mide ameliyatının desteklenmesi gerekmektedir. Bu bağlamda hastalar hayatlarında şu şekilde değişimlere gitmektedirler;

  • Eski beslenme alışkanlıklarını uzman diyetisyenlerin hazırlamış olduğu diyet programları ile değiştirmek.
  • Durağan ve rutin hayat tarzları içerisinde bol fiziki aktivite eklemek.
  • Haftanın belli günlerinde düzenli olarak spor faaliyetinde bulunmak.
  • Tüp mide sonrası vücudun dengesinin sağlanması için uzmanların önerdiği vitamin, mineral ve protein takviyesini aksatmadan kullanmak.

Ameliyat sonrasını doğru şekilde değerlendiren hastalar kilolarından sağlıklı ve kontrollü şekilde kurtulmaktadır. Kilo verme süresinde yeni hastalıkların ortaya çıkmasını engeller, kilonun kontrolünü sağlayarak eski kiloların hızlı şekilde alınmasının önüne geçilir.

Ameliyat Sonrası Kontroller

Tüp mide sonrası hastaların düzenli şekilde kilo vermesini sağlamak için hastalar doktoraların belirlemiş olduğu periyodik aralıklar ile kontrol edilmektedir. Ameliyatın etki süresi içerisinde devam eden bu kontrollerde hastaların olası olumsuz durumları önceden belirlenerek müdahale edilmektedir. Ayrıca kilo verme hızının oranında göre yeni diyet listeleri hazırlanmaktadır.

Tüp mide sonrası hastaları kontrol ve diyet uygulamaları ile kilolarında sağlık şekilde kurtulurken, vücudunda oluşacak sarkma ve kırışıklıkları, saçlarında meydana gelecek dökülmeleri ortadan kaldırmaktadır. Böylece hastalar daha güzel ve fit bir fiziki görünüme kavuşmaktadır. Tüp mide ameliyatı obezitenin yaratmış olduğu bütün kötü etkileri ortadan kaldırarak, hastalara daha kaliteli bir yaşam imkanı sunmaktadır. Dünya genelinde büyük sorun haline gelen obezite hastalığı alınacak önlemler ile ortadan kaldırılmakta, obezite ile bağdaşık olan hastalıklar kesin olarak çözüme kavuşmaktadır.

İlginizi Çekebilir !

Tüp Mide Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Elipse balon sonrası yaşanabilecek rahatsızlıklar nelerdir?

Elipse balon sonrası yaşanabilecek rahatsızlıklar nelerdir?   Elipse Balon, mideye yerleştirilen ve içi suyla dolu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir