Tüp Mide Sonrası Yeniden Kilo Alır mıyım?

Tüp Mide Sonrası Yeniden Kilo Alır mıyım?
Tüp Mide Sonrası Yeniden Kilo Alır mıyım?

Tüp Mide Sonrası Yeniden Kilo Alır mıyım?

Tüp mide sonrası yeniden kilo alır mıyım? Sorusu obezite hastalarının kilolarından kurtulmak için kesin çözüm arayışlarında sık olarak cevap bulmak istediği sorudur. Aşırı kilo alımına ve kilolar ile birlikte yeni hastalıkların ortaya çıkmasına neden olan obezite hastalığından kurtulmak için uygulanan tüp mide tedavisinde hastalar hızlı bir şekilde kilo vermektedir. Ancak hastaların düzenli olmaması nedeni ile verilen kiloların yeniden alımı söz konusu olmaktadır.

Tüp Mide Sonrasında Kilo Almak

Tüp mide sonrası yeniden kilo alır mıyım? Konusunda hastalar belli bir süre zayıflasalar bile ilerleyen süreçlerde yavaşça kilo almaya başlamaktadır. Hastaların tüp mide ameliyatının ardında yeniden kilo almasının nedenleri şu şekilde sıralanabilir;

  • Eski beslenme alışkanlıklarını terk etmeyip, diyet uzmanlarının hazırlamış olduğu diyet programına uyum sağlamamak.
  • Gün içerisinde herhangi bir hareket yapmamak, rutin bir şekilde günleri geçirmek.
  • Uzmanların önermiş olduğu protein, vitamin ve mineral takviyelerini doğru şekilde kullanamamak ya da hiç kullanmamak,
  • Kilo muhafazasını sağlayacak olan spor faaliyetlerinin düzenli şekilde yapılmaması ya da hiç yapmamak.

Tüp mide sonrası yeniden kilo alır mıyım? İle ilgili olarak mide ne kadar kesilerek çıkarılsa ve küçük bir tüp halinde olsa da esnek yapısı nedeni ile genişlemeye müsaittir. Bu nedenle hastaların ameliyat sonrası dönemde dikkatli davranmaları gerekmektedir.

Tüp Mide İle Kilo Kontrolü Sağlamak

Tüp mide sonrası yeniden kilo alır mıyım? Kapsamında hastaların verdiği kiloları yeniden alınmamasını sağlamak adına uzman kontrolün kalması gerekmektedir. Kilo verme hızına göre uzmanlar diyet programlarını yeniden oluşturabilir, destekleyici olarak takviye değişimi yapabilmektedir. Spor aktivitesi ile desteklenen bu süreçte hastalar son gelinen kilonun muhafazasını sağlamaktadır.

Tüp mide sonrası yeniden kilo alır mıyım? Konusunda kilo kontrolü sağlayan hastalar yeni rahatsızlıkların ortaya çıkmasının önüne geçmektedir. Böylece hastalar bilinçli bir şekilde sağlıklı ve kontrollü olarak kilo vermektedir. Verilen kiloların neticesinde hastalar aşırı kilolarının yanı sıra yüksek kolesterol, tip 2 diyabet, uyku apnesi ve yüksek tansiyon hastalıklarından da kesin olarak kurtulmakta, tam anlamı il sağlıklarına kavuşmaktadır.

 

 

İlginizi Çekebilir !

Tüp Mide Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Elipse balon sonrası yaşanabilecek rahatsızlıklar nelerdir?

Elipse balon sonrası yaşanabilecek rahatsızlıklar nelerdir?   Elipse Balon, mideye yerleştirilen ve içi suyla dolu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir