Tüp Mide Sonrası Yaşananlar

Tüp Mide Sonrası Yaşananlar
Tüp Mide Sonrası Yaşananlar

Tüp Mide Sonrası Yaşananlar

Tüp mide sonrası yaşananlar ameliyatın etki süresinin bitmesi ile hastanın normal hayata dönüşünü kapsamaktadır. Tüp mide ameliyatının ardından hastalar 3 gün kadar hastanede müşahede altında kalmakta, kaçak ve kanama riski oluşumuna karşı gözetim altından tutulmaktadır. Bu süreç sonunda hastalar taburcu edilmekte ve eski alışkanlıklarından uzak yeni bir normal yaşantıya dönmektedir.

Tüp Mide Sonrasında Değişenler

Tüp mide sonrası yaşananlar konusunda hastalar hacmi küçülen midenin vücuda uyum sağlama sürecini atlattıktan sonra normale dönüşlere başlar. İlk 10 gün sonunda hastalar kuvvet gerektirmeyen masa başları işlerine dönmektedir. 2 ile 4 hafta sonunda kademeli olarak spor faaliyetlerine başlamaktadır. Bu kapsamda hastaların hayatında değişiklik gösteren etmenler şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Eski beslenme alışkanlıklarının tamamen ortadan kaldırıp, diyet uzmanları tarafından hazırlanan beslenme programlarını ömür boyu uygulamaktadır.
  • Günlük hayat akışı içerisinde bol fiziki aktivite eklemektedir.
  • Tüp mide sonrası yaşananlar kapsamında haftalık düzenli olarak spor faaliyetinde bulunmaktadır.
  • Yaş ve sağlık durumuna bağlı olarak uzmanlar tarafından önerilen takviyeleri kullanmaktadır.

Hastalar tüp mide sonrası yeni hayatlarına adapte olduğu sürece ameliyatın başarılı etkisini görmektedirler. Beklentileri doğrultusunda hem sağlık hem de fiziki sorunları çözüme kavuşmaktadır.

Tüp Mide Ameliyatının Sonrasında Kontroller

Tüp mide sonrası yaşananlar kapsamında hastaların ameliyattan sonra uzman kontrolüne devam etmesi gerekmektedir. Bu kontroller ameliyatın etkisi süresi içerisinde normal yaşantının bir parçası olmaktadır. Periyodik aralıklar ile uzman doktorların hastalar yaptığı tetkikler sonucunda yaptığı değerlendirme, kilo verme sürecinin desteklenmesi için yapılması gerekenleri, diyet programlarını ve takviye alımlarını güncellemektedir.

Tüp mide sonrası yaşananlar ile ilgili olarak hastaların bilinçli bir şekilde kilo verme süreci ve ameliyatın etki süresi sonundaki tutumları ile birlikte obezite nedeni ile ortaya çıkıp ilerlemekte olan tansiyon, şeker, diyabet ve kolesterol gibi hastalıklar ortadan kesin olarak kalkmaktadır. Yeni hayat düzenleri ile birlikte hastalar son kiloyu muhafaza ederek kontrolsüz bir şekilde kilo almayı önlemektedir. Kas ve kemik yapılarının korunması, güçlenmesi ile birlikte dolgun kas yapısını ulaşmakta, fiziki görünümünü daha hacimli olarak göstermektedir.

İlginizi Çekebilir !

Tüp Mide Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Elipse balon sonrası yaşanabilecek rahatsızlıklar nelerdir?

Elipse balon sonrası yaşanabilecek rahatsızlıklar nelerdir?   Elipse Balon, mideye yerleştirilen ve içi suyla dolu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir