Tüp Mide Sonrası Vücuttaki Sarkmaları Önlemek 

Tüp Mide Sonrası Vücuttaki Sarkmaları Önlemek
Tüp Mide Sonrası Vücuttaki Sarkmaları Önlemek

Tüp Mide Sonrası Vücuttaki Sarkmaları Önlemek

Tüp mide sonrası vücuttaki sarkmaları önlemek kilolarından kurtulan hastalara daha fit bir görünüm sağlamaktadır. obezite hastalığı kapsamında kilo alan hastalarda derileri esnek yapısı nedeni ile genişlemektedir. Ancak kilo verilme sonrasında alttaki yağ tabakasının erimesi ile deri kendini gerginleşme özelliğini kullanamaz. Bu nedenle vücudun yağ yakımından sonra göğüs, karın, boyun vb. bölgelerinde sarkmalar meydana gelmektedir. Uzmanlar tarafından ameliyat sonrasında alınan önlemler ile hastanın vücudunda sarkmaların meydana gelmesi engellenmektedir.

Sarkmalar İçin Uygulanan Önlemler

Tüp mide sonrası vücuttaki sarkmaları önlemek için hastalar keyfi olarak uygulama yapmamaktadırlar. Genel olarak uzmanlar hastanın kilo verme sürecini takip ederek gerekli olan önlemleri almaktadır. Bu kapsamda hastalar;

  • Gerekli olan besin değeri içeriğine sahip olan, diyet uzmanlarında hazırlanan diyet programına eksiksiz şekilde uymaktadır.
  • B12 vitamin, kalsiyum, demir ve multi vitamin takviyelerini eksiksiz şekilde kullanmaktadır.
  • Cildin kırışması ve kendini salmasına neden olan sigara kullanımını bırakmaktadır.
  • İçeriğinde kolajen bulunduran ve protein içeriği olan gıdaların alımına özen göstermektedir.
  • Tüp mide sonrası vücuttaki sarkmaları önlemek ile ilgili olarak haftalık düzenli bir şekilde spor aktivitelerini yerine getirmektedir.

Diyet uzmanlarının hastanın durumu ve kilo verme hızına göre almış olduğu önlemler aksatılmadan uygulanması ile istenen sonuca kolay bir şekilde ulaşılmaktadır.

Sarkmaları Ortadan Kaldırmak

Tüp mide sonrası vücuttaki sarkmaları önlemek kapsamında uygulanan yöntemler yetersiz kalması durumunda sarkmalar meydana gelir. Uzmanlar oluşmuş bu sarkmaları ortadan kaldırmak için farklı uygulamalar yapmaktadır. İlk olarak uzmanların kontrolü ve denetimi altında cilde eski gerginliğini kazandıracak olan krem ve ilaçların kullanımıdır. Hastalar doğru zamanda doğru miktarda kullanım ile sarkmaların yok olmasını sağlamaktadır.

Tüp mide sonrası vücuttaki sarkmaları önlemek adına yapılacak uygulamalardan diğeri estetik cerrahi operasyondur. Uzmanlar hastada sarkmaların çok olması ve tedavi ile geçmeyecek olmasını değerlendirerek estetik operasyon uygulamaktadır. Bu operasyonda hasta diğer doktorlarında kontrolünden geçerek operasyona uygun belgesi ibraz etmektedir. Böylece hastalar hem kilo verip hem de dış görünüşleri üzerinden kötü bir görüntüye neden olan sarkmalardan kesin olarak kurtulmaktadır.

İlginizi Çekebilir !

Tüp Mide Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Elipse balon sonrası yaşanabilecek rahatsızlıklar nelerdir?

Elipse balon sonrası yaşanabilecek rahatsızlıklar nelerdir?   Elipse Balon, mideye yerleştirilen ve içi suyla dolu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir