Tüp Mide Sonrası Vitamin ve Mineral Alımının Önemi 

Tüp Mide Sonrası Vitamin ve Mineral Alımının Önemi 
Tüp Mide Sonrası Vitamin ve Mineral Alımının Önemi

Tüp Mide Sonrası Vitamin ve Mineral Alımının Önemi 

Tüp mide sonrası vitamin ve mineral alımının önemi hastanın kilo verme süreci içerisinde herhangi bir sorun ile karşılaşmaması olarak tanımlanmaktadır. Obeziteye karşı uygulanan tüp mide ameliyatı ile birlikte hastalar yeterli düzeyde besin alamadığı ve hızlı şekilde kilo verdiğinden dolayı vitamin ve minerale ihtiyaç duymaktadır. Vücutta vitamin ve mineralin yetersiz kalması durumunda saç dökülmesi, tırnak kırılması gibi sorunlar baş göstermektedir. Bu nedenle vücudun ihtiyaç duymuş olduğu vitamin ve mineraller doktorların kontrollü altında takviye olarak alınmaktadır.

Tüp Mide Ameliyatının Ardında Alınan Vitamin Ve Mineraller

Sorunsuz şekilde kilo verme Tüp mide sonrası vitamin ve mineral alımının önemi  açıklanmaktadır. Vitamin ve mineraller, doktorların yapacağı tetkikler sonucunda ihtiyacın belirlenmesi ile takviye olarak alınmaktadır. Bu kapsamda hastaların kullanacağı vitamin ve mineraller şunlardır;

  • B12 vitamini: Kararsızlık, unutkanlık gibi sorunların giderilmesi için alınmaktadır.
  • Folik asit: İnce bağırsak yüzeyindeki emilim sonucunda eksikliği görülmekte olup takviye ile bağırsağın düzgün çalışması sağlanmaktadır.
  • Demir: Vücut sistemlerinin istendiği gibi çalışmasını sağlamak için alınmaktadır.
  • D vitamini: Hızlı kilo vermeye karşın bağışıklık sistemini güçlendirmek, kasların zayıflamasını önlemek için kullanılmaktadır.
  • Kalsiyum: Tüp mide sonrası vitamin ve mineral alımının önemi açıklamasında kemiklerin güçlenmesi için alınmaktadır.
  • Biotin: Saçların sağlıklı ve kuvvetli şekilde uzamasını sağlamak, dökülmelerini engellemek için alınmaktadır.
  • Bakır, çinko ve selenyum: Bu takviyeler hastaların sistemlerinin düzgün çalışmasını sağlaması için alınmaktadır.

Ameliyatın bitimi ile birlikte etki süresi içerisinde sorunların önüne geçilmesi için kullanılır. Tüp mide sonrası vitamin ve mineral alımının önemi  doktorların tetkikleri değerlendirmesi sonucunda belli olmakta olup, doğru miktarda kullanılması ile kendini göstermektedir.

Tüp Mide Operasyonunun Uzmanlarca Desteklenmesi

Tüp mide ameliyatı hızlı şekilde kilo vermeyi sağlarken yan etkileri de görülür. Uzman diyetisyenlerin hazırladığı diyet listesi ile birlikte hastalar kontrollü şekilde kilo verirken ihtiyaç olan miktarda vitamin ve mineralleri vücuda almaktadır. Tüp mide sonrası vitamin ve mineral alımının önemi  ile ilgili olarak doktorların sorunları giderici olarak sürekli takip ve kontrol altında tutmaktadır.

 

İlginizi Çekebilir !

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir?

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir?

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir? Tüp mide ameliyatının riskleri nedir? Sorusu, obezite ile mücadele etmek …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir