Tüp Mide Sonrası Saç Dökülmesini Önlemek 

Tüp Mide Sonrası Saç Dökülmesini Önlemek 
Tüp Mide Sonrası Saç Dökülmesini Önlemek

Tüp Mide Sonrası Saç Dökülmesini Önlemek 

Tüp mide sonrası saç dökülmesini önlemek hastaların operasyon sonrasında karşılaşması olası olan kellik sorununa çözüm olmaktadır. Tüp mide operasyonun etkisi olarak hastalar hızlı bir süre içerisinde fazla miktarda kilo vermektedir. Hızlı kilo vermenin etkisi olarak vücudun ihtiyacı olan besin değerlerinin tam olarak karşılanmaması sorunu ortaya çıkmaktadır. Dengesi bozulan vücut tüp mide yan etki olarak saç dökülmesine neden olmaktadır.

Saç Dökülmesinin Nedenleri Ve Engellenmesi

Tüp mide sonrası saç dökülmesini önlemek için sağların dökülmeye başlanması beklenmemektedir. Bunun için önceden önlem alınarak vücut kilo verme hızına orantılı olarak işlemesi sağlanmalıdır. Bunun için ilk olarak saç dökülmesinin nedenleri bilinmelidir. Bu bağlamda;

  • Operasyon sonrasında vücutta B12 vitamin açığının ortaya çıkması,
  • Vücutta büyük oranda demir eksikliği yaşanması,
  • Protein miktarının vücudun ihtiyacı olan miktardan az olması,
  • Mineral seviyesi bakımında vücudun yetersiz kalması saçların güçsüz kalıp dökülmesine yol açmaktadır.

Tüp mide sonrası saç dökülmesini önlemek için hastaların sorunların oluşmasından önce tedbir alması gerekmektedir. Genel olarak ameliyatın ardında 3 ay geçmesi ile saçlarda dökülmeler başlamaktadır. Hastaların bu dökülmelere karşı alacağı önlemler;

  • Uzmanların gerek vitamin gerek ise mineral açısından vücudun dengesini sağlayacak takviyelerin alınmasına dikkat edilmelidir.
  • Günlük yemek öğünleri arasında protein ağırlıklı öğün seçimi yapılmalıdır.
  • Beslenme alışkanlıkların diyet uzmanları ile birlikte vücudun ihtyiaçlarını karşılayacak bir beslenme düzenine çevirmelidir.

Bu şekilde hastalarda geçici süre olarak ortaya çıkan saç dökülmeleri engellenecek ve hatta Tüp mide sonrası saç dökülmesini önlemek kapsamında yeni saçların çıkması sağlanacaktır.

Tüp Mide İle Her Açıdan İstenen Sonuç

Tüp mide ameliyatında esas amaç aşırı kiloların yok olmasını sağlayacak olsa bile, daha güzel saçlar, daha iyi bir fiziki görünüm ve daha sağlıklı bir yaşam operasyondan beklenen sonuçları göstermektedir. Tüm konularda hastaların istediği başarılı sonuca ulaşması için Tüp mide sonrası saç dökülmesini önlemek kapsamında uzmanların kontrolünde dikkatli davranması, tüp mide ameliyatını her açıdan desteklemesi gerekmektedir. Bu destek sayesinde hastalar obezite ve buna bağlı olarak ilerleyen hastalıklardan kurtulacaktır.

 

 

İlginizi Çekebilir !

Tüp Mide Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Elipse balon sonrası yaşanabilecek rahatsızlıklar nelerdir?

Elipse balon sonrası yaşanabilecek rahatsızlıklar nelerdir?   Elipse Balon, mideye yerleştirilen ve içi suyla dolu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir