Tüp Mide Sonrası Saç Dökülmesi Neden Olur?

Tüp Mide Sonrası Saç Dökülmesi Neden Olur?
Tüp Mide Sonrası Saç Dökülmesi Neden Olur?

Tüp Mide Sonrası Saç Dökülmesi Neden Olur?

Tüp mide sonrası saç dökülmesi neden olur? Sorusu, obezite ile mücadele için uygulanan ameliyatın kısa dönemde yaratacağı yan etkileri göstermektedir. Tip mide operasyonu ile mide hacmi küçülür, hastanın daha erken doyma noktasına ulaşması sağlanır ve bunun sonucunda hızlı bir şekilde kilo verilir. Beslenme alışkanlıklarının değişimi ile birlikte hızlı kilo verme kısa süreliğine saçların dökülmesine neden olmaktadır. Ancak hastalarda görülen saç dökülmeleri 4 ile 6 ay arası sürmekte olup, sonrasında hastanın tüp mide ve yeni beslenme alışkanlığına uyum sağlaması ile birlikte dökülme durmaktadır.

Tüp Mide Ameliyatının Ardından Saç Dökülmesine Karşı Tedbirler

Tüp mide sonrası saç dökülmesi neden olur? Konusunda operasyonun etkisi ile birlikte hastalarda ikinci ayın sonu itibari ile dökülmeler başlamakta ve en çok 6. Ayın bitimine kadar devam etmektedir. Hastalar bu süreç içerisinde uzman doktorların vereceği öneriler ile saç dökülmelerini en az seviyelere indirmektedir. Bu doğrultuda hastaların ameliyatı takip eden süreç içerisinde yapması gerekenler şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Uzmanların kesinlikle tavsiye etmiş olduğu multivitamin takviye haplarını aksatmadan kullanmalıdır.
  • Tüp mide sonrası saç dökülmesi neden olur? Konusunda protein eksikliğinin karşılanması için beslenme alışkanlıklarının protein ağırlıklı olarak ayarlamalıdır.
  • Folik asit, demir, B12 vitamini ve çinko seviyesini sürekli dengede tutacak takviye besinleri aksatmadan almalıdır.

Hastalar bu süreci dikkatli şekilde geçirerek dökülmeleri engellediği gibi, kilo verirken farklı rahatsızlıkların ortaya çıkmasının önüne geçmektedir. Hızlı şekilde kilo vermeye devam ederek sağlıklı bir yaşam oluşturmaktadır. Tüp mide sonrası saç dökülmesi neden olur? Kapsamında alınan önlemer kısa ve uzun dönemde operasyonu destekleyici durumundadır.

Tüp Mide Operasyonu Sonrasında Süreç

Obezite hastaları ameliyatın ardında diye uzmanlarının hazırlamış olduğu beslenme programını uygulamaktadır. Düzeli ve sağlıklı şekilde kilo vermeyi sağlayan program doğrultusunda Tüp mide sonrası saç dökülmesi neden olur? Konusu gereğince sorunların önceden öngörülmesi için uzmanların belirlemiş olduğu tarihlerde kontrolleri gerçekleşmektedir. Kontroller sayesinde hastalar istenen kilo seviyesine herhangi bir sorun yaşamadan düşerek, bu seviyeyi uzun yıllar muhafaza etmektedir.

 

İlginizi Çekebilir !

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir?

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir?

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir? Tüp mide ameliyatının riskleri nedir? Sorusu, obezite ile mücadele etmek …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir