Tüp Mide Sonrası Ne Zaman Zayıflarım?

Tüp Mide Sonrası Ne Zaman Zayıflarım?
Tüp Mide Sonrası Ne Zaman Zayıflarım?

Tüp Mide Sonrası Ne Zaman Zayıflarım?

Tüp mide sonrası ne zaman zayıflarım? Sorusu hastaların obezite kapsamında fazla kilolarında çabuk kurtulmak isteğini göstermektedir. Tüp mide operasyonu ile midenin hacmi büyük oranda küçülmekte olup, daha erken doyma noktasına ulaşmaktadır. Hastalar üzerinden gıda alımını kısıtlayıcı bu özelliği ile operasyonun bitimini takip eden süreçte kilo vermeye başlamaktadır. Etki süresi içerisinde hızlı ve kolay şekilde kilo vermeye yardımcı olmaktadır.

Tüp Mide Operasyonu İle Ne Kadar Kilo Verilir?

Tüp mide sonrası ne zaman zayıflarım? Konusunda hastalar ilk olarak operasyonun 1 ayı sonunda yaklaşık olarak 12 ile 15 kilo arası vermesi gözlemlenmektedir. Ancak ilk aydan başlayan kilo verme hastanın genel durumu ile ilişkili olduğundan değişiklik göstermektedir. Bu bağlamda hastaların operasyon sonunda kilo verme oranları ortalama olarak şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Operasyondan 6 hafta sonra başlangıç kilosunun yüzde 10’luk kısmı,
  • 3 ay sonunda ilk kilosunun yüzde 15’lik kısmı,
  • Operasyondan 6 ay sonra en başta bulunan kilosunun yüzde 20’lik kısmı,
  • Ay bitimi ile birlikte hastaların başlangıç kilosunun yüzde 25’lik kısmı,
  • Operasyondan 12 ay geçtikten sonra yaklaşık olarak ilk kilonun yüzde 30 ile 35 arası bulunan kısmı verilmektedir.

Tüp mide sonrası ne zaman zayıflarım? Kapsamında ilk günden başlayan kilo verme etkisi ilk yılın sonuna kendisini önemli ölçüde göstermektedir.

Tüp Mide Operasyonu Etki Süresi

Tüp mide sonrası ne zaman zayıflarım? İle ilgili olarak ameliyatın bitimi ile kendine gelen hastanın kilo vermeye başlaması operasyonun etki süresi içerisinde devam etmektedir. Ancak operasyon sonunda kilo verme hızı yüksek iken zaman içerisinde bu hız düşmekte daha az miktarda kilo verilmektedir.

Tüp mide sonrası ne zaman zayıflarım? Konusunda yaklaşık 2 yıl olan etki süresi içerisinde hep aynı hızda kilo vermek için operasyonu çeşitli aktiviteler ile desteklenmesi gerekmektedir. 2 yıl sonunda istediği kilo seviyesine ulaşamayan hastalar için uzman doktorların kontrolü sonrasında yeni bir işlem yapılabilir ya da tüp mide veya başa bir obezite cerrahi operasyonu ikinci kez uzman kontrolünde uygulanabilir.

 

 

İlginizi Çekebilir !

Tüp Mide Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Elipse balon sonrası yaşanabilecek rahatsızlıklar nelerdir?

Elipse balon sonrası yaşanabilecek rahatsızlıklar nelerdir?   Elipse Balon, mideye yerleştirilen ve içi suyla dolu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir