Tüp Mide Sonrası Nasıl Beslenebilirim?

Tüp Mide Sonrası Nasıl Beslenebilirim?
Tüp Mide Sonrası Nasıl Beslenebilirim?

Tüp Mide Sonrası Nasıl Beslenebilirim?

Tüp mide sonrası nasıl beslenebilirim? Sorusu obeziteden kurtulmak isteyen hastaların operasyonu nasıl destekleyeceğini açıklamaktadır. Tüp mide olan hastaların midelerinin yarısı kesilip çıkarıldığından dolayı eski beslenme alışkanlıklarını değiştirmeleri gerekmektedir. bu bakımdan hastalar durumlarına göre uzman diyetisyenler tarafından hazırlanan beslenme programlarına eksiksiz bir şekilde uyum sağlamalıdır.

Tüp Mide Operasyonu Sonrasında Beslenme Aşamaları

Tüp mide sonrası nasıl beslenebilirim? Konusunda operasyon sonrasında hastalara normal beslenme dönemine geçmek için belli süreci geçirmek zorundadır. Operasyonun bitimi ile kaçak ve kanama riskini gözlemlemek için başlayan beslenme dönemleri kademeli olarak ilerlemektedir. Bu bağlamda hastaların geçecekleri aşamalar şu şekildedir;

  1. Aşama sıvı dönem: Operasyonun bitim ile birlikte hastalar yaklaşık olarak 15 gün boyunca sadece sıvı gıdalar ile beslendiği dönemdir.
  2. Aşama püre dönemi: Sıvı gıda beslenme döneminin bitmesi ile birlikte hastaların koyu çorba, çatal ile ezilmiş gıdalar ve püre haline getirilmiş yiyecekleri dönemdir. Uzman kontrolü altında yaklaşık olarak 2 hafta boyunca sürmektedir.
  3. Aşama katı dönem: Tüp mide sonrası nasıl beslenebilirim? Kapsamında sıvı ve püre dönemlerinin sorunsuz şekilde geçiren hastalar katı gıdalar ile beslenme dönemine girmektedir. Bu dönem hastaların ömür boyunca devam ettirmesi gereken dönemi teşkil etmektedir.

Hastalar dönemleri doğru beslenme ile geçirerek fazla kilolarından hızlı bir şekilde kurtulmaktadır.

Beslenme Konusunda Uzman Desteği

Tüp mide sonrası nasıl beslenebilirim? Kapsamında her dönem için uzman kontrolü şartı bulunmaktadır. Uzmanlar hastaların beslenme sonucunda değerlerini gözlemleyerek programları içerisinde değişikliğe gidebilir. Ayrıca oluşabilecek herhangi bir soruna karşı anında müdahale edebilir.

Tüp mide sonrası nasıl beslenebilirim? İle ilgili olarak hastalar uzmanların belirlediği tarih aralığında gereken kontrollerini aksatmamalıdır. Böylece kilo vermek hem sağlıklı hem de kontrollü olarak ilerlemektedir. Zayıflama aşamasında yeni hastalıkların ortaya çıkması engellenirken aynı zamanda verilen kiloların hızlı ve kontrolsüz bir şekilde yeniden alınması önlenmektedir. Eski beslenme alışkanlıklarını tamamen terk eden hastalar uzmanların desteği ile birlikte vücudun her tür ihtiyacını karşılayarak daha fit görünüme sahip olan bir yaşam standardının kapılarını açmaktadır.

İlginizi Çekebilir !

Tüp Mide Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Elipse balon sonrası yaşanabilecek rahatsızlıklar nelerdir?

Elipse balon sonrası yaşanabilecek rahatsızlıklar nelerdir?   Elipse Balon, mideye yerleştirilen ve içi suyla dolu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir