Tüp mide sonrası kaç kilo veririm ?

Tüp mide sonrası kaç kilo veririm ?

Ameliyat ile kilo vermek isteyenlerin en önemli sorusu tüp mide ameliyatı sonrası kaç kilo veririm . Bu sorunun cevabı aslında kişinin kendisine bağlı. Ameliyat ile kilo vermeyi ne kadar istediğine ve bu konuda doktor ve diyetisyenlerin söylediklerini uyguladığına bağlı olarak tüp mide ya da başka bariatrik cerrahi yöntemi ile kilo veren kişilerin ilk 2 yıl boyunca verdiği kilo değişim göstermektedir. Ancak doktor ve diyetisyenlerin söylediklerini uygulayan hastaların ortalama 2 yıl içerinde fazla kilolarının % 60 ile %80 inini verdikleri söylenebilir. Tüp mide ameliyatı olan kişiler aynı anda psikolojik destek ile yeme bozukluklarını ortadan kaldırıcı çalışmalar yaptıklarında verdikleri kiloyu geri alma oranları da düşmektedir.
Tüm bunların yanında tüp mide ya da diğer ameliyat ile kilo verme yöntemini tercih eden kişilerin verecekleri kilo miktarı kişinin yaşına ve yandaş hastalığının olup olmamasına bağlı olduğu söylenebilir.

Tüp mide ya da diğer ameliyat ile kilo verme yöntemlerinden sonra tekrar kilo alır mıyım ?

Tüp mide ameliyatı diğer ameliyat ile kilo verme yöntemleri gibi kişilerin ideal kilolarına ulaşmaları için uygulanan ve kişilerin fiziksel olarak etkilendikleri bir yöntemdir. Tüp mide ameliyatı ile kişilerin mideleri küçültülerek kalan parça ameliyat ile dışarı alınmaktadır.Tüp mide ameliyatı ile midesi %80 küçülen bir bireyin kilo vermesi elbetti ki kaçınılmaz olmaktadır. Ancak asıl olay bu kilo verme döneminde sağlıklı kas kaybetmeden yağdan kilo vermeyi sağlamak ve vücudun diğer vitamin ve mineral dengesini bozmadan kilo vermek verilen kilonun miktarından daha önemli bir durumdur.

Tüp mide ameliyatında ilk dönemde kişiler çok hızlı kilo verirler .hatta hastaların bazılarında kilo verme hızı ilk dönem göre daha sonraki dönemde yavaşlayınca panik yapmaya ve beslenme alışkanlıklarını önerilenin dışında azaltmaya başlarlar .Oysa ki tüp mide ameliyatı sonrası ilk ayda verilen bu hızlı kilo vermenin daha sonra yavaşlayacağını kabul etmeleri ve buna göre yaşamlarını genel olarak beslenme dışında da sporlada desteklemeleri gerekmektedir.Ya da tam tersi tüp mide ameliyatı sonrası hızlı kilo veren kişilerin bu kilo verme hızının aynen devam edeceğini düşünerek bu yanılgı ile beslenmelerini düzenlemeyerek ve hayatlarına spor alışkanlığını katmayarak kilo verme süreçlerini sekteye uğratabilirler .

Sonuç olarak hep gelinen nokta aynı aslında kişi olarak dengede kalmak ve tüp mide ameliyatı sonuçlarını mükemmel olarak hissetmek kişinin kendisine bağlıdır.

 

İlginizi Çekebilir !

Tüp Mide Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Elipse balon sonrası yaşanabilecek rahatsızlıklar nelerdir?

Elipse balon sonrası yaşanabilecek rahatsızlıklar nelerdir?   Elipse Balon, mideye yerleştirilen ve içi suyla dolu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir