Tüp Mide Sonrası Cilt Sarkmasını Önlemek 

Tüp Mide Sonrası Cilt Sarkmasını Önlemek 
Tüp Mide Sonrası Cilt Sarkmasını Önlemek

Tüp Mide Sonrası Cilt Sarkmasını Önlemek 

Tüp mide sonrası cilt sarkmasını önlemek obezite hastalarının kilolarında kurtulmanın yanı sıra istedikleri bir fiziki görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. Tüp mide ameliyatından sonra hastalar hızlı bir şekilde kilo vermektedir, vücudun hızlı bir şekilde değişimi çeşitli sorunu beraberinde getirmektedir. Sarkma sorunlarının giderilmesi konusunda hastaların sürekli olarak uzman takibinde kalması gerekmektedir.

Tüp Mide Ameliyatında Sarkma Sorununun Engellenmesi

Tüp mide sonrası cilt sarkmasını önlemek kilonun kontrollü şekilde verilerek, beklentilerin doğru şekilde karşılanmasını sağlamaktadır. Alttaki yağ tabakasının genişliğinden dolayı esneyen cilt yapısı, ameliyatın ardından zayıflama sürecinde yağın eritilmesi sonucunda gereğin bir hale gelemez. Cildin bu yapısı vücudun belli bölgelerinde sarkmalara neden olmaktadır. Hastaların sarkma sorunlarını ortadan kaldırması için;

  • Diyet uzmanları tarafından hastanın durumu gözetilerek hazırlanmış olan diyet programına eksiksiz şekilde uyması gerekmektedir.
  • B12 ve demir başta olmak üzere uzmanların önermiş olduğu vitamin destekleri aksatılmadan kullanılmalıdır.
  • Vücudun ihtiyacını karşılamak üzere yüksek protein içeren ürünlerin kullanılmasına dikkat edilmelidir.
  • Tüp mide sonrası cilt sarkmasını önlemek adına vücuda denge sağlanması için takviye minerallerin alınmasına özen gösterilmelidir.
  • Hareketsiz yaşam bırakılarak günlük fiziki aktivitelere yer verilmesi gerekmektedir.
  • Haftalık düzenli şekilde egzersiz faaliyetler aksatılmanda yapılmalıdır.

Böylece hastalar kilo verirken vücut bütünlüğü sağlayarak daha fit bir görünüme kavuşmaktadır.

Sarkmalar İçin Müdahale

Tüp mide sonrası cilt sarkmasını önlemek için hastaların uzman kontrolü altında yapmış oldukları yetersiz kalması durumunda ilk olarak uzmanlar tarafından hastalara gerekli krem ve ilaçlar önerilmektedir. Eğer ilaçların yetersi kalması durumunda vücutta cildin sarkmış bulunduğu kısımlara estetik operasyon yapılarak cilt istenen gerginlik seviyesine ulaşmaktadır. Böylece vücut olması gereken şekli almakta ve daha güzel bir görünüm sağlamaktadır.

Tüp mide sonrası cilt sarkmasını önlemek için alınacak önlemler hastaların keyfi olarak uygulayacağı yöntemlere dayanmamaktadır. Hastaların sarkmaları önlemek için farklı rahatsızlıklara yol açmasını önlemek adına kesinlikle uzman kontrolünde olması gerekmektedir. Uzmanların vermiş olduğu takviyelere belirlenen tarihlerde başlanır ve belirtilen ölçülerde kullanılmaktadır. Aksi halde sarkmalar önlenemediği gibi tedavi imkanı zor olan yeni hastalıklar ortaya çıkmaktadır.

 

İlginizi Çekebilir !

Tüp Mide Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Elipse balon sonrası yaşanabilecek rahatsızlıklar nelerdir?

Elipse balon sonrası yaşanabilecek rahatsızlıklar nelerdir?   Elipse Balon, mideye yerleştirilen ve içi suyla dolu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir