Tüp Mide Öncesi Nasıl Beslenmeliyim ?

Tüp Mide Öncesi Nasıl Beslenmeliyim ?

Tüp mide öncesi nasıl beslenmeliyim bu sorunun cevabı ameliyat olmak isteyen hastaların araştırdığı konular arasındadır. Ameliyat sonrasında birçok hata yapılırken ameliyat öncesinde de yapılan bazı hatalar vardır. Özellikle ameliyat sonrasında istediği yiyecekleri yeteri kadar yiyemeyeceğini düşünen bazı hastalar ameliyat öncesinde çok fazla yemek yemektir. Bu durum kesinlikle yanlıştır. Çünkü mide sürekli besinleri eritmeye ve sindirmeye çalışırken yorulur. Ameliyata midenin sağlıklı ve rahat bir şekilde girmesi son derece önemlidir. Ameliyat tarihi yaklaşırken çok fazla beslenmek mideyi daha fazla büyütece için ameliyatı zorlaştırabilir. Ayrıca ameliyat öncesinde ameliyat sonrasında ki sürece alışmak için ve ameliyatı vücudun rahat bir şekilde kaldırması için sağlıklı beslenmek gerekir.

Tüp Mide Ameliyatı Öncesinde Neler Yapılmalıdır?

Tüp mide öncesi nasıl beslenmeliyim? Bunu araştıran herkes bu yazımız tam da sizlere göre. Özellikle tüp mide ameliyatı olmaya karar veren kişiler kesinlikle ameliyattan sonraki sürece hazırlık yapmalıdır. Protein alımı, vitamin alımı, spor, egzersiz gibi alışkanlıklar ameliyattan sonraki sürece uyum konusunda önceden yapılması gerekenler arasındadır. Ameliyat öncesinde çok fazla yemek yiyerek tansiyon, şeker, kolesterol gibi hastalıklara davetiye çıkarmamak gerekir. Bu hastalıklar ortadan kaldırılmadan tüp mide ameliyatı gerçekleştirilemeyebilir. Bu nedenle önce bu hastalıkların tedavi yapılmaya karar verilebilir ve daha sonra tüp mide ameliyatına başlanır. Bu da tüp mide ameliyatının tarihini erteler. Hastalar ameliyat öncesinde çok fazla yemek yiyerek VKI yükseltirlerse bu oranı düşürmek de daha fazla zorlanabilirler. Bu nedenle ameliyat öncesinde kişiye uygun bir diyet listesi ve spor programı oluşturulmalıdır.

Tüp Mide Ameliyatı Olmak Zor mu?

Tüp mide öncesi nasıl beslenmeliyim ve ameliyattan sonra neler yapmalıyım? Bu 2 soru tüp mide ameliyatı olmak isteyen kişilerin endişe duyduğu konular arasındadır. Öncelikle sürecin kontrol altında, çok iyi bir şekilde ilerlediğini ve ideal kiloya kısa sürede ulaşılacağının altını çizebiliriz. Bu süreçte hastalara endişe etmek yerine sürece daha iyi nasıl uyum sağlarım konusunu araştırmaları önerilmektedir. Eğer hasta ameliyata kilo vereceğine inanarak ve başaracağına inanarak girerse ameliyat önceki ve sonrasındaki süreci de çok iyi bir şekilde yönetebilir. Ameliyat öncesinde vücudun spora, diyete, su içmeye, sıvı alımına dikkat ederek beslenmesi ameliyat sonrasındaki döneme alışılmış bir şekilde girilmesini sağlayacaktır. Bu söylediklerimizi yapılırsa tüp mide ameliyatı hiçbir şekilde zor geçmez.

İlginizi Çekebilir !

Her Kilolu Obez midir?

Obezite ameliyatı hangi tetkiklerle ve ne kadar sürede yapılmaktadır?

Obezite ameliyatı hangi tetkiklerle ve ne kadar sürede yapılmaktadır?   Obezite ameliyatı öncesi yapılan tetkikler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir