Tüp Mide Olmadan Kilo Verebilir miyim?

Tüp Mide Olmadan Kilo Verebilir Miyim?

 Tüp mide olmadan kilo verebilir miyim? Sorusu hastaların obezite ile mücadelede herhangi bir cerrahi işlem görmeden fazla kilolarından kurtulmalarını açıklamaktadır. Hastaların fazla kilolardan kurtulmak için ameliyat edilip edilmemesine uzmanlar karar vermektedir. Uzmanların kesin ameliyat kararı verdiği hastaların tüp mide olmadan kilo vermesi çok zordur.

Tüp Mide Ameliyatı Olmayanların Kilo Vermesi

 Tüp mide olmadan kilo verebilir miyim? Kapsamında hastaların kişisel duygu ve düşüncelerinin ameliyat istememesinin yanı sıra uzman doktorların kontrolü sonrasında hastanın ameliyata uygun bulunmaması durumunda tüp mide ameliyatı olmadan kilo verme uygulamasına geçilmektedir. Bu kapsamda hastalar uzman doktorların gözetimi altında;

  • Diyet uzmanlarınca hastanın kilosu ve sağlık durumu gözetilerek hazırlanan diyet programına eksiksiz şekilde uyum sağlaması gerekmektedir.
  • Hayat tarzlarını değiştirerek rutinlerin dışına çıkıp fiziki aktiviteli yaşam tarzına geçmelidir.
  • Uzman kontrolü altında haftalık düzenli olarak egzersizlerde bulunması gerekir.
  • Doktorların önerisi altında sağlık durumuna uygun zayıflama ilaçları veya takviyelerini aksatmadan kullanması gerekmektedir.

 Tüp mide olmadan kilo verebilir miyim? Konusunda hastalar bu süreç içerisinde belli aralıklar ile uzman kontrolüne devam etmelidir.

Tüp Mide Ameliyatı Zorunluluğu

 Tüp mide olmadan kilo verebilir miyim? Kapsamında hastaların vücut dengelerinin bozulması, fonksiyonlarının tam olarak yerine getirilmemesi neticesinde kilo vermenin zorunlu olduğu durumlarda uzmanlar tüp mide ameliyatını gerçekleştirmektedir. Ayrıca ameliyatsız kilo verme tekniklerinde yeteri kadar başarılı sonuç elde edilmemiş olunması tüp midenin yapılmasını zorunlu kılmaktadır.

 Tüp mide olmadan kilo verebilir miyim? Kapsamında hastanın sağlık durumunun ameliyata uygun olmaması durumlarında, yapılacak tetkikler sonucu ilk olarak ameliyat uygunluğunu sağlamak için gerekli sağlık şartlarını sağlaması gerçekleştirilir. Hastanın hiçbir şekilde ameliyat istememesi durumunda uzmanlar hastanın durumuna görü tüp mide ameliyatına geçmeden cerrahi işlem gerektirmeyen zayıflama uygulamasını (mide botoksu, mide balonu, mide kelepçesi) yapar. Kilolarında uzmanların desteği ve kontrolü ile kurtulan hastalarda hem fazla kiloları hem de kilonun neden olduğu sağlık sorunları ortadan kalkmaktadır. Ayrıca kilo verme sırasında herhangi bir sağlık problemi oluşmadığı gibi fiziki görünümü olumsuz şekilde etkileyecek olaylarda yaşanmaz.

 

İlginizi Çekebilir !

Her Kilolu Obez midir?

Obezite ameliyatı hangi tetkiklerle ve ne kadar sürede yapılmaktadır?

Obezite ameliyatı hangi tetkiklerle ve ne kadar sürede yapılmaktadır?   Obezite ameliyatı öncesi yapılan tetkikler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir