Tüp Mide İle İlgili Merak Ettikleriniz

Tüp Mide İle İlgili Merak Ettikleriniz
Tüp Mide İle İlgili Merak Ettikleriniz

Tüp Mide İle İlgili Merak Ettikleriniz

Tüp mide ile ilgili merak ettikleriniz obezite hastalığından bilinçli ve kontrollü şekilde kurtulmayı göstermektedir. Dünya genelinde büyük sorun haline gelen ve önlem alınması gereken en büyük rahatsızlıkların başında gelen hastalıkların başında gelen obezite için tüp mide ameliyatı genel kabul görmüş bir operasyondur. Aşırı kilolardan kurtulma konusunda elde etmiş olduğu başarılar sayesinde tüp mide ameliyatı hem hastalar hem de doktorlar tarafından tercih edilmektedir.

Tüp Mide Ameliyatı İle İlgili Ortaya Çıkan Sorular

Tüp mide ile ilgili merak ettikleriniz ameliyatın öncesi ve sonrasının huzurlu bir şekilde geçirilmesine fayda sağlamaktadır. Operasyon ile ilgili olarak akıllara takılan tüm soruların cevabının bulunması ameliyatın daha etkili ve sık tercih edilen olmasını etkilemektedir. Bu anlamda tüp mide ile ilgili olarak merak edilen konular şunlardır;

  1. Ameliyat sonrasında ağrı olur mu? Tüp mide operasyonu genel olarak kapalı teknikler ile yapıldığından dolayı süreç sonunda fazla bir ağrı meydana gelmemektedir. Oluşabilecek hafif ağrılar ise doktorların önermiş olduğu ağrı kesiciler ile yok edilmektedir.
  2. Ameliyat sonrasında normale dönüş ne zaman? Taburcu olan hastalar yaklaşık 1 hafta sonra normal işlerde çalışmaya başlayarak normal hayata dönüşü başlatmaktadır.
  3. Ameliyat sonrasında iz kalır mı? Küçük kesiler ile gerçekleşen operasyon sonrasında bu kesi izleri zaman içerisinde yok olmaktadır.
  4. ilerleyen süreçte geri kilo alımı olur mu? Tüp mide ile ilgili merak ettikleriniz ile ilgili olarak genelde kilo alımı düşük olmaktadır. Ancak düzensiz beslenme ve eski alışkanlıkların tekrarı kilo alımına yol açar.

Başlıca ortaya çıkan bu sorular Tüp mide ile ilgili merak ettikleriniz kapsamında tüm bilgilere ulaşılmasını sağlamaktadır.

Tüp Mide Ameliyatı İle Kilo Verme Süreci

Operasyondan çıkan hasta kontrol altında tutulduğu sırada hastanede sıvı gıda ile beslenmeye başlayarak diyet dönemine girmiş olmaktadır. Bu diyet kapsamında uygulanan tüp mide ameliyatı 3 ile 4 gün içerisinde etkisini göstermeye başlayacak, hızlı doyma hissi yaratacaktır. Tüp mide ile ilgili merak ettikleriniz ile ilgili olarak hastalarda kilo verme kademeli olarak artacak ve 1 yılın sonunda başlangıçtaki kiloların yaklaşık olarak yüzde 35’lik kısmı verilecektir.

İlginizi Çekebilir !

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir?

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir?

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir? Tüp mide ameliyatının riskleri nedir? Sorusu, obezite ile mücadele etmek …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir