Tüp Mide Çeşitleri  

Tüp Mide Çeşitleri  
Tüp Mide Çeşitleri

Tüp Mide Çeşitleri  

Tüp mide çeşitleri  günümüzün en büyük sağlık sorunu haline gelmiş ve insanları sürekli tehdit altında tutan obezite hastalığına karşı yapılan cerrahi operasyonları kapsamaktadır. Obezite hastalığına zamanında doğru müdahale yapılmadığı takdirde ilerleyen zamanlarda hem tedavisi hem de telafisi zor olan durumlar ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle obezite ile mücadelede uygulanacak olan tüp mide operasyonu vakit kaybetmeden yapılmalıdır.

Tüp Mide Operasyonu Hangi Hastalara Uygulanır?

Tüp mide çeşitleri aşırı kilosu bulunan her hasta için uygun değildir. Tüp mide operasyonunun kararı uzman doktorların yapacağı test ve tahlillerin sonunda alınan raporu incelemesi sonrasında verilmektedir. Yanlış hastaya uygulanacak olan tüp mide operasyonu faydadan çok zarar getirmekte olup, başarısızlığın yanı sıra yeni rahatsızlıklara neden olmaktadır. Bu nedenle tüp mide için hastanın;

  • Vücut kitle indeksinin 35 değeri ve üzerinde olması gerekmektedir.
  • Hastanın kilo vermek için daha önce uyguladığı diyet programı, ilaç kullanımı ve egzersiz yapımında başarısız sonuç alması gerekir.
  • Yapılacak tetkikler sonucunda ameliyata engel hiçbir durumunun olmaması şartı vardır.
  • 18 ile 65 yaş aralığında olması gerekmektedir.
  • Obezite ile birlikte ilerleyen hastalıklardan tip 2 diyabet, tansiyon ve kolesterol rahatsızlıklarının kontrol edilemeyecek seviyelere çıkması Tüp mide çeşitleri uygulamasını zorunlu kılmaktadır.

Herhangi bir aksaklığa mahal vermemek için tüm değerler doktorlar tarafından detaylıca incelenmektedir.

Tüp Mide Operasyonun Desteklenmesi

Tüp mide çeşitleri sonucunda kilo vermeye başlayan hastaların hem daha hızlı şekilde kilo vermesini sağlamak hem de kiloyu kontrollü şekilde vermesine yardımcı olmak için destekleyici aktiviteler bulunmaktadır. Bu bağlamda operasyonun bitmesi ile başlayan süreçte hastalar;

  • Diyet uzmanların tarafından hazırlanmış olan yeni bir beslenme alışkanlığına geçiş yapmalıdır.
  • Günlük yaşantıları içerisinde rutin ve durgunluk yerine bol fiziksel aktivite ve tempolu hareketler eklemelidir.
  • Haftanın belirli günlerinde aksatmadan yapacağı, düzenli bir egzersiz programı uygulamalıdır.

Bu destekleyici faaliyetler ile kilolar daha kısa zaman içerisinde verilmektedir. Ayrıca Tüp mide çeşitleri konusunda ulaşılan sonucun muhafazası sağlanmakta olup, verilmiş olan kiloların belli zaman sonrasında kontrolsüz ve hızlı bir şekilde yeniden alınmasının önüne geçilmektedir.

İlginizi Çekebilir !

Tüp Mide Operasyonuna Nasıl Karar Verilir?

Tüp Mide Ameliyatı Olmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Tüp Mide Ameliyatı Olmadan Önce Bilinmesi Gerekenler Tüp mide ameliyatı olmadan önce bilinmesi gereken en …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir