Tüp Mide Ameliyatının Hazırlık Devresi

Tüp Mide Ameliyatının Hazırlık Devresi
Tüp Mide Ameliyatının Hazırlık Devresi

Tüp Mide Ameliyatının Hazırlık Devresi

Her ameliyat gibi tüp mide ameliyatının da bir hazırlık evresi vardır. Tüp mide ameliyatının hazırlık devresi için ilk olarak ameliyatınızı yapacak olan bir uzmanla detaylı bir şekilde görüşmeniz gerekir. Çünkü bu tür süreçlerde uzman yardımı her zaman önem taşır. Doktor tarafından hastanın detaylıca dinlenip ona göre ameliyata hazırlanması sağlanır. Özellikle ameliyattan yaklaşık iki ay önce sigara içiliyorsa eğer bırakılmalıdır. Bu süreçte sigara içmek sağlık açısından oldukça zararlı etkileri barındırır.

Ayrıca bu süreçten önce bir diyetisyen ve psikolog ile de görüşülmelidir. Çünkü kişi bu süreçte strese girebilir. Bu yüzden bu süreçte bir psikoloktan destek almakta her zaman yarar vardır. Ameliyat öncesi belli bir diyet programından da geçilmesinde yarar vardır. Bu her hasta için uyulması gereken bir şarttır. Ameliyat öncesi kişi yaklaşık on günlük bir diyet programından geçerek ameliyata hazırlanır. Tüp mide ameliyatının hazırlık devresi bu yüzden önem taşıyan bir süreçtir.

Hazırlık Evresindeki Diğer Süreçler

Hazırlık evresindeki diğer önemli süreç ise yapılan kan ve idrar tahlilleridir. Bu tahlillerin kötü çıkması ile ameliyat işlemi yapılmadan son  bulabilir. O yüzden uzmanlar bu tür testlere önem verir. Bu tahliller ise karaciğer, böbrek, kan grubu gibi alanlarda yapılarak kişi her açıdan kontrol edilir. Obezite ameliyatı için bu tür tahliller her zaman önem taşır. Ayrıca uzman doktor tarafından kişiye dönük normal muayene de yapılmaktadır. Endogrinolog olarak adlandırılan bir muayene çeşidi ile kişi detaylıca muayene edilir. Bu tür muayeneler de genelde cerrahlar tarafından uygulanır. Ayrıca bu tür ameliyat öncesi yapılan diğer uygulama ise endoskopidir. Bu araç ile mideye bir hortum ile bakılır. Bunu da yine alanında deneyimli olan bir cerrah yapar. Bu uygulama özellikle ameliyat öncesi es geçilmeyecek bir uygulamadır. Tüp mide ameliyatının hazırlık devresi tüm bunlar kapsamında şekillenerek yapılan bir operasyondur. Sayılan tüm bu süreçlerin uygulamasına da bizzat önem verilir. Her hangi bir muayenenin yapılmaması bu tür mide ameliyatları için her zaman riske dönüşebilir.

İlginizi Çekebilir !

Obeziteye Önlemek İçin Hangi Yöntem Seçilmelidir

Sağlıklı Şekilde Zayıflamak İçin Ne Yapmalıyız?

Sağlıklı Şekilde Zayıflamak İçin Ne Yapmalıyız? Çoğu insan kısa süre içinde zayıflamak ve fazla kilolarından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir