Tüp Mide Ameliyatını Kimler Yaptıramaz

Tüp Mide Ameliyatını Kimler Yaptıramaz
Tüp Mide Ameliyatını Kimler Yaptıramaz

Tüp Mide Ameliyatını Kimler Yaptıramaz

Tüp mide ameliyatını yaptırmak isteyenler kadar yaptıramayanlar da vardır. Bu kişiler belli şartları karşılamadığı için mide ameliyatı olamaz. Tüp mide ameliyatını kimler yaptıramaz denildiğinde akla ilk gelen vücut indeksidir. Vücut indeksi 35 kg’ın altında olanlar bu ameliyattan yararlanamaz. Çünkü bu indeks ölçümü operasyon esnasında büyük bir riske dönüşebilir. O yüzden uzmanlar indeks ölçümünü ameliyat öncesi sık sık yaparak bu durumu kontrol altında tutar.

Mide ameliyatı için risk taşıyan diğer bir grup ise kişinin bünyesinin bu ameliyatı kaldırıp kaldırmayacağıdır. Eğer kişi bu ameliyat için zayıf bir bünyeye sahip ise o zaman bu tür ameliyatlara girmesi zorlaşır. Mide ameliyatı zorlu bir ameliyat olmasa bile yine bünyesi zayıf olan kişilerde bu tür ameliyat risk taşır. Bunun için kişinin ameliyata karşı dayanıklı bir yapı geliştirmesi gerekir.

Mide Ameliyatını Kesinlikle Yaptıramayacak Olanlar

Tüp mide ameliyatını kimler yaptıramaz denildiğinde ilk olarak yaş sınırı karşımıza çıkar. Özellikle 18 ile 65 yaş aralığında olanlar bu tür ameliyatlara girebilir. Bunun dışında olanlar için risk oluştuğundan dolayı bu tür ameliyatlar pek tercih edilmez. Çünkü mide ameliyatı için kişi belli bir yaş grubunda olarak gelişimini tamamlaması gerekir. Aksi taktirde ameliyat sırasında istenmeyen durumlar da bir anda ortaya çıkabilir. Birçok uzman da bu tür risk durumlarına dikkat etmekteler.

Mide ameliyatı için kişinin risk taşıyan hastalıklara da sahip olmaması gerekir. Kişide var olan bazı alerjik reaksiyon hastalığı ya da böbrek yetmezliği gibi durumlarda bu tür ameliyatlar pek mümkün olmaz. Çünkü kişinin yapısı bu ameliyatlara dayanıklı bir yapıyı sergilemekten yoksundur. Bu yüzden ameliyat esnasında kişi hayatını da kaybetme riski ile karşı karşıya kalabilir. Ancak hasta olan birey aşırı bir kiloya sahipse ve kesinlikle bu ameliyatı olması gerekiyorsa o zaman da kişi tarafından imzalanmış onaylı bir belgeye ihtiyaç duyulur. Tüp mide ameliyatını kimler yaptıramaz sorusu bu bilgiler ışığında cevap bulmuş olmaktadır. Sizler de ameliyat olmak istiyorsanız eğer bu riskleri taşıyıp taşımadığınızı bilmelisiniz.

İlginizi Çekebilir !

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir?

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir?

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir? Tüp mide ameliyatının riskleri nedir? Sorusu, obezite ile mücadele etmek …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir