Tüp Mide Ameliyatında Hangi Uygulama Sizin İçin Uygun

Tüp Mide Ameliyatında Hangi Uygulama Sizin İçin Uygun
Tüp Mide Ameliyatında Hangi Uygulama Sizin İçin Uygun

Tüp Mide Ameliyatında Hangi Uygulama Sizin İçin Uygun

Tüp mide ameliyatında hangi uygulama sizin için uygun konusu aşırı kilolardan doğru ve kontrollü şekilde kurtulmayı sağlamaktadır. Obezite hastalığı bulunanlar gerekli zamanlarda doktor kontrolü altında test ve tahlillere tabii tutulmaktadır. Ortaya çıkan sonuçların değerlendirilmesi ile birlikte hasta için uygulanması en doğru yöntem doktorlar tarafından belirlenmektedir.

Tüp Mide Ameliyatına Hazırlık

Tüp mide ameliyatında hangi uygulama sizin için uygun ile ilgili olarak uygulanacak olan operasyonun etkili ve kolay şekilde geçmesi için operasyona doğru şekilde hazırlanmak gerekmektedir. Operasyondan belli süre öncesinde hastalar;

  • Ameliyata engel olabilecek ilaçların kullanımını bırakmaktadır.
  • Operasyona tam olarak hazırlık için önceden diyet uygulaması yaparak verebileceği kadar kilo vermektedir.
  • Doktorların önermiş olduğu, operasyonu destekleyici vitamin ve mineral takviyelerini almaktadır.
  • Alkol ve sigara kullanımını operasyondan yaklaşık 10 gün önce bırakmaktadır.
  • Operasyondan 12 saat önce yeme ve içmeyi terk etmektedir.

Tüp mide ameliyatında hangi uygulama sizin için uygun kapsamında hastalar operasyona alınınca genel olarak, sorunsuz bir şekilde 1,5 saat içerisinde ameliyat bitmektedir. Operasyona hazırlık sürecine tam olarak uyulması hem hastalar hem de doktorlar için ilerleyen süreçte olumlu olarak etkisini gösterecektir.

Tüp Mide Ameliyatından Sonra Hastane

Tüp mide ameliyatında hangi uygulama sizin için uygun konusunda operasyonun başarılı şekilde sonuçlanması ile hastalar 3 ile 4 gün arası hastanede müşahede altında tutulmaktadır. Bu süreç içerisinde operasyonun etkisi olan kaçak ve kanama riski takip edilmektedir. Operasyon sonrasında kendine gelen hasta gerek yakınları gerek ise hastane personeli tarafından ayağa kaldırılarak ilk adımlarını atmaktadır. Böylece hastanın genel durumu kontrol edilmektedir. Kendine gelip ayağa kalkan hasta sıvı beslenme ile başlayarak püre ve katı beslenme diyeti uygulamaktadır. Katı beslenme diyetini ömür boyunca kontrollü şekilde uygulamaya devam etmektedir.

Tüp mide ameliyatında hangi uygulama sizin için uygun ile ilgili olarak uzmanlar hastayı her yönü ile takip ettikten 4 gün sonra taburcu etmektedir. Taburcu olan hastalar doktorların önerisi ile belirlediği tarihler arasında, işe, spora ve normal hayatlarına kademeli olarak dönmektedir.

 

İlginizi Çekebilir !

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir?

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir?

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir? Tüp mide ameliyatının riskleri nedir? Sorusu, obezite ile mücadele etmek …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir