Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Yorgunluk Nedenleri

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Yorgunluk Nedenleri
Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Yorgunluk Nedenleri

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Yorgunluk Nedenleri

Tüp mide ameliyatı sonrası yorgunluk nedenleri ameliyatın yan etkisi olarak gösterilebilir. Tüp mide ameliyatı ile hastaların mide hacmi küçülmekte olup gıda alımı azalmakta, aynı zamanda dışa atılması hızlandığından dolayı hızlı bir şekilde kilo verme yaşanmaktadır. Bu da vücut çalışma sistemini olumsuz yönde etkileyerek, hastalarda yorgunluk başta olmak üzere bir çok sorunu getirmektedir.

Tüp Mide Sonrasında Yorgunluk Oluşması

Tüp mide ameliyatı sonrası yorgunluk nedenleri ameliyatın etkisi olduğu kadar hastaların davranışlarında ki hatalarında da kaynaklanmaktadır. Bu kapsamda hastalarda yorgunluk belirtilerinin görülme sebepler;

  • Gıda alımı azaldığından dolayı yetersiz şekilde vitamin ve mineral alımı,
  • Vücut fonksiyonlarının düzenli şekilde çalışması için gerekli olan kalorinin alınamaması,
  • Gün içerisinde vücudun ihtiyacı olan miktardan daha az su içmek,
  • Dengeli bir vücut için gerekli olan protein miktarı alımında yetersiz kalınması,
  • Uyku dengesinin bozulması, fazla uyumak ya da az uyuyarak uykusuz kalınması,
  • Vücudun dengesinin bozulmasına neden olabilecek ilaç kullanılması,
  • Kilo vermeyi hızlandırmak için gereksiz ve kontrolsüz bir şekilde egzersiz yapılması yorgunluk oluşmasına neden olmaktadır.

Tüp mide ameliyatı sonrası yorgunluk nedenleri uzmanların vereceği takviyeler, uygulayacağı diyet listeleri ve periyodik aralıklarla yapacağı kontrolleri ile ortadan kaldırılmaktadır.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrasında Normal Hayat

Tüp mide ameliyatı sonrası yorgunluk nedenleri çözüme kavuştukça hastaların normal hayata dönme süresi kısalmakta ve kilo verme hızı artmaktadır. Kontrollü bir şekilde kilo veren hastalar gerek masa başı gerek ise kuvvet gerektiren işlerini kısa süre içerisinde dönmektedir.

Tüp mide ameliyatı sonrası yorgunluk nedenleri uzmanlar tarafından kontrol altına alındıktan sonra hastaların obezite ile birlikte ilerleyen yüksek tansiyon, şeker, kolesterol ve uyku apnesi gibi hastalıklar kesin olarak ortadan kalkmaktadır. Sağlıklı ve kontrollü şekilde kilo vermenin yolu açıldıktan sonra kilo verme sonucunda herhangi bir sorun ortaya çıkmamaktadır. Ayrıca kilonun muhafazası sağlanacağı için hastaların obezite kilolarının yeniden alınması önlenir. Ameliyat sonrası kontrollerin ve uzman önerilerinin eksiksiz olarak yapılması yorgunluk başta olmak üzere, tüp mide ameliyatının birçok yan etkisini ortadan kaldırmaktadır.

 

İlginizi Çekebilir !

Tüp Mide Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Elipse balon sonrası yaşanabilecek rahatsızlıklar nelerdir?

Elipse balon sonrası yaşanabilecek rahatsızlıklar nelerdir?   Elipse Balon, mideye yerleştirilen ve içi suyla dolu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir