Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Yine Kilo Alır Mıyım?

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Yine Kilo Alır Mıyım?
Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Yine Kilo Alır Mıyım?

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Yine Kilo Alır Mıyım?

Tüp mide ameliyatı sonrası yine kilo alır mıyım? Sorusu ameliyatın etki süresi içerisinde ya da sonrasında hastaların eski kilolarına ve sağlıksız yaşam koşullarına dönüp dönmeyeceği hakkında açıklama niteliğindedir. Tüp mide ile kilolar hızlı ve kolay bir şekilde verilmekte olup, çok az ihtimal dâhilinde olsa da eski kiloların yeniden alınma riski bulunmaktadır.

Tüp Mide Sonrasında Kilo Alımını Önlemek

Tüp mide ameliyatı sonrası yine kilo alır mıyım? Konusunda mide kesilerek küçük bir tüp şekline getirilmektedir. Ancak midenin esnek yapısı genişlemeye müsait olduğundan dolayı zaman içerisinde yeniden büyüyerek hastalarda kilo alma sorunu yaratabilir. Hastaların operasyonun hemen ardından başlayan süreç içerisinde bu sorunu ortadan kaldırmak için;

  • Eski beslenme alışkanlıklarını tam olarak terk ederek, yerine diyet uzmanları tarafından belirlenmiş olan beslenme düzenini ömür boyu uygulamaları gerekmektedir.
  • Eski sıradan ve rutin hayat tarzlarını bırakarak, günlük fiziki aktivitesi bol yaşan tarzını benimsemesi gerekir.
  • Haftanın belli günleri düzenli olarak, hiçbir şekilde aksatmadan egzersiz faaliyetinde bulunmalıdır.

Tüp mide ameliyatı sonrası yine kilo alır mıyım? Konusunda hastaların yapacakları operasyonu destekleme aktiviteleri ile kilo alımının önüne geçilmektedir. Ameliyatın etki süresi bitse dahi hastalar düzeni bozmadığı sürece son gelinen kilolarını muhafaza etmektedir.

Tüp Mide İle Hastalıklardan Kurtulmak

Tüp mide ameliyatı sonrası yine kilo alır mıyım? Kapsamında ameliyat sonrasında uyulacak kurallar hastalara bilinçli ve sağlıklı şekilde kilo verme imkânı sunmaktadır. Böylece hastalar kilo verme süreci içerisinde aynı zamanda obezite ile birlikte ilerleyen tansiyon, şeker, uyku problemleri, kolesterol gibi hastalıklarda kesin olarak çözüm bulmaktadır.

Tüp mide ameliyatı sonrası yine kilo alır mıyım? İle ilgili olarak doğru şekilde ilerleyen kilo verme süreci içerisinde zayıflamaya bağlı olarak ortaya çıkabilecek hastalıklar engellenmektedir. Ayrıca vücudun fiziki yapısı da korunarak, sarkmalar, kırışıklar, kemik sorunları, kas erimeleri gibi sorunların önüne geçilmektedir. Tüp mide ameliyatı ile gıda alımını kısıtlamakta olan hastalar, kısa süre içinde kilo vererek bekledikleri sağlıklı yaşam ve güzel görünme beklentilerine sorunsuz şekilde ulaşacaktır.

 

İlginizi Çekebilir !

Tüp Mide Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Elipse balon sonrası yaşanabilecek rahatsızlıklar nelerdir?

Elipse balon sonrası yaşanabilecek rahatsızlıklar nelerdir?   Elipse Balon, mideye yerleştirilen ve içi suyla dolu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir