Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Tüketilmesi Gereken Besinler

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Tüketilmesi Gereken Besinler
Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Tüketilmesi Gereken Besinler

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Tüketilmesi Gereken Besinler

Tüp mide ameliyatı sonrası tüketilmesi gereken besinler operasyonun istenen başarı seviyesine ulaşmasını kolaylaştırmaktadır. Aynı zamanda tüketilecek besinler sayesinde kilo verme süreci içerisinde yeni rahatsızlıkların ortaya çıkmasının engellendiği gibi ameliyatın etki süresi sonunda eski kiloların yeniden hızlı bir şekilde alınmasının önüne geçilmektedir.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrasında Beslenme

Tüp mide ameliyatı sonrası tüketilmesi gereken besinler operasyonu destekleyici nitelikte olmalıdır. Eski beslenme alışkanlıklarında olduğu gibi dikkatsiz bir beslenme küçültülen midenin eski seviyesine genişlemesine neden olmaktadır. Ayrıca düzensiz beslenme ile zımba ile bir araya getirilen midede kaçak ve kanama riskleri ortaya çıkmaktadır. Bu doğrultuda tüketilmesi gereken besinler şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Vücudun protein ihtiyacını karşılayacak ve sorunları engelleyecek oranda yüksek protein içeren besinler,
  • Sindirim sisteminin düzenli olarak çalışmasına yardım edecek olan lif içeriği bakımından zengin olan besinlerdir.

Tüp mide ameliyatı sonrası tüketilmesi gereken besinler içerikleri itibari ile kontrol edilerek tüketilmektedir. bu sebeple kalori bakımından yüksek olan, içerisinde yağ ve şeker barındıran besinler ameliyatı olumsuz yönde etkilememesi için tüketilmemektedir. Ayrıca midenin genişlemesine yol açan asitli ve gazlı içecekler beslenme düzeni içerisinde çıkartılırken, aynı zamanda içerisinde katkı ve koruyucu madde bulunana besinlerden uzak durulmalıdır.

Tüp Mide Ve Doğru Besin Tüketme

Tüp mide ameliyatı sonrası tüketilmesi gereken besinler ile ameliyatın olumsuz etkileri yok olmaktadır. Doğru besin tercihleri ile hastaların fiziki görünümü daha fit ve güzel bir hale gelmektedir. Esnek derinin yağ yakılmasının ardından sarkması ve kırışması önlenir, saçların yüksek oranda dökülmesi engellenir ve tırnaklar daha kuvvetli hale gelmektedir.

Tüp mide ameliyatı sonrası tüketilmesi gereken besinler vücut yapısı korunmaktadır. Vücut ihtiyacı olan mineral ve vitamini besinlerden alamadığı zamanlarda içerden karşılama yoluna gitmektedir. Böylece hastaların kemiklerinde erimeler görünmekte, kas yapıları azalarak zayıflamaktadır. Doğru besinlerin kullanılması ile ameliyat sonrasında kilo verilirken kemikler güçlenmekte, kas yapılarının iç kısımları dolarak daha iyi bir yapı oluşturmaktadır. Kiloların her türlü olumsuz etkisinden kurtulmak ve yeni bir yaşam tarzına ulaşmak için operasyon sonrasında besin seçimleri özenli şekilde yapılmalıdır.

 

 

İlginizi Çekebilir !

Tüp Mide Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Elipse balon sonrası yaşanabilecek rahatsızlıklar nelerdir?

Elipse balon sonrası yaşanabilecek rahatsızlıklar nelerdir?   Elipse Balon, mideye yerleştirilen ve içi suyla dolu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir