Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Sağlıklı Beslenme

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Sağlıklı Beslenme
Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Sağlıklı Beslenme

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Sağlıklı Beslenme

Tüp mide ameliyatı sonrası sağlıklı beslenme obezite hastalarının kilolarında kolay ve etkili şekilde kurtulmasının yanı sıra aynı zamanda daha sağlıklı bir yaşama kavuşmalarını sağlamaktadır. tüp mide ameliyatı sonrasında kiloların doğru şekilde verilmesi ve yeni sağlık sorunlarının ortaya çıkmasını engellemek için düzenli ve sağlıklı bir beslenme düzenine geçilmelidir.

Tüp Mide İle Sağlıklı Yaşam

Tüp mide ameliyatı sonrası sağlıklı beslenme hastaların yaşam kalitesini artırmaktadır. Bunun için diyet uzmanları hastanın durumunun göz önünde bulundurarak beslenme programı sunmaktadır. Genel olarak program içerisinde hastanın beslenme düzeni;

  • Günlük öğün sayısını 6 öğüne çıkarmakta ve öğün içerisindeki porsiyon miktarını azaltmaktadır.
  • Günlük en az 2 litre su içmeyi öngörmekte; ancak su yemek aralarında değil yemeklerden 30 dakika önce ya da sonra içilmelidir.
  • Günlük öğünleri içerisinde yüksek kalori barındıran besinler çıkartılmaktadır.
  • Fazla miktarda yağ ve şeker bulunduran gıdalardan uzak durulmayı öngörmektedir.
  • Yemeklerin protein değerlerinin yüksek olmasına dikkat ettirmektedir.
  • İçerisinde katkı ve koruyucu madde bulunan gıdaların alımını yasaklamaktadır.
  • Tüp mide ameliyatı sonrası sağlıklı beslenme konusunda gazlı içeceklerden uzak durulmasını belirtmektedir.

Bu şekilde uygulanan yeni bir beslenme alışkanlığı ile hastalar kiloyu hızlı bir şekilde verirken, kilo vermenin sorunlarında kurtulmaktadır.

Tüp Mide İle Sağlıklı Yaşam

Tüp mide ameliyatı sonrası sağlıklı beslenme konusunda hastaların dikkatli davranması sonucunda kilo verilirken, saçlarda dökülme, kaslarda zayıflama ve kayıp, kemiklerde erime, tırnaklarda kırılma, vücudun çeşitli bölgelerinde sarkma gibi sorunlar engellenmektedir. Böylece hastalar kilo verirken aynı zamanda fiziki görünümlerini de iyileştirmektedir.

Tüp mide ameliyatı sonrası sağlıklı beslenme ile hastalar fazla kiloların neden olduğu hastalıklardan da kesin olarak kurtulmakta, böylece tüm sağlığına kavuşmaktadır. Tüp mide ameliyatının ardında düzenli ve sağlıklı beslenen hastaların ilerleyen zamanlara eski kilolarına yeniden dönüş engellendiğinden dolayı hastaların sağlıklı yaşamı devam etmektedir. Tüp mide operasyonu aynı zamanda fazla kilonun hastalar üzerinde yapmış olduğu psikolojik baskı sıkıntısını da ortadan kaldırmaktadır böylece hastalar hem fiziki hem de ruhsal olarak tam sağlığına kavuşmakta, yaşam kalitesini maksimumu seviyelere çıkarmaktadır.

 

İlginizi Çekebilir !

Tüp Mide Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Elipse balon sonrası yaşanabilecek rahatsızlıklar nelerdir?

Elipse balon sonrası yaşanabilecek rahatsızlıklar nelerdir?   Elipse Balon, mideye yerleştirilen ve içi suyla dolu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir