Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Ne Zaman Taburcu Olurum

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Ne Zaman Taburcu Olurum
Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Ne Zaman Taburcu Olurum

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Ne Zaman Taburcu Olurum

Tüp mide ameliyatı sonrası ne zaman taburcu olurum? Sorusu hastaların operasyondan sonra kaç gün hastanede kalacağını açıklamaktadır. Tüp mide operasyonu kapalı yöntemler ile yapılsa dahi, karın bölgesinde 4 ile 5 kesinin olması, midenin kesilerek çıkarılması ve kalan midenin zımba kullanılma yöntemi ile tüp haline getirilmesine dayanmaktadır. Bu nedenle hastalar ameliyatın ardında kaçak ve kanama risklerine karşı müşahede altında tutulmaktadır. Yaklaşık olarak 4 gün boyunca hastanede gözetim altında kalan hastalar, sorun görülmediği takdirde taburcu edilmektedir.

Tüp Mide Ameliyatının Ardında İşe Dönüş

Tüp mide ameliyatı sonrası ne zaman taburcu olurum? İle ilgili olarak taburcu olan hastalar birkaç gün evde dinlenmektedir. Ardından hastaların normal hayata dönüşleri başlamaktadır. Bu dönüşler için hastalar iş hayatına dönmede acele etmez. Beden kuvveti gerektirmeyen işlere hastalar 1 hafta bekledikten sonra dönmektedir.

Tüp mide ameliyatı sonrası ne zaman taburcu olurum? Konusunda güve ve kuvvet gerektiren işlerde çalışan hastalar yapılan ameliyatın tüm yan etki görülme zamanlarını atlattıktan sonra iş başı yapmaktadır. Yaklaşık olarak 20 gün boyunca kontrollü olarak dinlenen hastalar uzman doktorların kontrolleri sonrasında onay vermesi halinde işlerine başlamaktadır.

İşe Başladıktan Sonra Doktor Kontrolleri

Tüp mide ameliyatı sonrası ne zaman taburcu olurum? Konusunda işlerine başlayan hastaların hem doğru şekilde kilo vermesini sağlamak hem de yaşanacak olumsuzlukları engellemek için sürekli olarak doktor gözetiminde kalması gerekmektedir. Bu bağlamda hastalar doktorların belirlemiş olduğu periyodik tarihlerde aksatmadan kontrollerini gerçekleştirmektedir.

Tüp mide ameliyatı sonrası ne zaman taburcu olurum? Kapsamında hastaların normal hayat akışlarının düzenlenmesi ve sağlıklı olarak kilo vermesini sağlamak adına uzmanlar tarafından gerekli tedbirler alınmaktadır. Böylece hastalar hayatlarının geri kalanında rahat etmektedir. Kilo verme süreci içerisinde obezite nedeni ile oluşan fazla kilolarının yanı sıra, obezite ile bağdaşık olan yüksek tansiyon, şeker, yüksek kolesterol ve uyku apnesi gibi hastalıklarda da kesin olarak kurtulmaktadır. Ayrıca tedbirlere uyan hastaların son kilo muhafazası sağlanarak, obezite ve yandaş hastalıklara yeniden yakalanma riski oldukça düşmektedir.

 

İlginizi Çekebilir !

Tüp Mide Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Elipse balon sonrası yaşanabilecek rahatsızlıklar nelerdir?

Elipse balon sonrası yaşanabilecek rahatsızlıklar nelerdir?   Elipse Balon, mideye yerleştirilen ve içi suyla dolu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir