Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Kas Kaybı

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Kas Kaybı
Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Kas Kaybı

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Kas Kaybı

Tüp mide ameliyatı sonrası kas kaybı kilo vermeye bağlı olarak ortaya çıkan bir sorundur. Tüp mide ameliyatı ile hastaların gıda alımı kısıtlanmaktadır. Böylece vücut sistemlerinin düzenli olarak çalışması için gerekli olan besin kaynakları hastanın vücudundaki kas yapısından sağlanmaktadır. Bu nedenle hastalarda kilo verilirken kasların erimesi söz konusu olmaktadır.

Tüp Mide Ameliyatında Kasların Yok Olmasını Engellemek

Tüp mide ameliyatı sonrası kas kaybı yaşamamak için hastaların ameliyat sonrasında uzmanların önerilerine eksiksiz şekilde uyması gerekmektedir. Kasların beslenmesi ve yapısını koruması adına hastaların protein içerik bakımında zengin bir beslenme düzeni gerekmektedir. Diyet uzmanları tarafından hazırlanan bu beslenme ile birlikte hastalarda kilo verme sırasında yağlar erimekte olup, kasların boşlukları dolarak hem güçlenmekte hem de yapısını muhafaza etmektedir.

Tüp mide ameliyatı sonrası kas kaybı yaşanmasını önlemek ve hatta giden kiloların yerini kas ile doldurmak mümkündür. Bu konuda hastalar normal hayata dönüşlerinde düzenli bir şekilde egzersiz programı uygulamalı ve günlük rutin yaşam tarzları içerisinde bol fiziki aktivite koymalıdır. Bu şekilde kasların gelişimi sağlanacak ve hastalardaki fiziki görünüm istene düzeye gelecektir.

Tüp Mide Ameliyatında Normaller

Tüp mide ameliyatı sonrası kas kaybı yaşanmaması konusunda hastaların normal hayatlarına kademeli olarak dönmeleri gerekmektedir. İlk 1 hafta sadece fiziksel kuvvet gerektirmeyen işlere başlanırken, 10 gün sonunda hafif egzersiz sporlara başlanmaktadır. İlerleyen süreç ile birlikte hastalar doktor kontrol ve önerisi ile birlikte ağır sporları yapmaya başlamaktadır.

Tüp mide ameliyatı sonrası kas kaybı ve diğer bütün sorunlar ile karşılaşmamak için hastanın uzmanların belirlediği tarihlerde kontrollerini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Hastalar bu kontrolleri aksatmayarak vücudun ihtiyacı olan besin değerleri için yeni bir beslenme düzenine geçebilir, protein dengesini sağlamak üzere uzmanların önerisi ile yüksek proteinli ürünlerin takviyesini kullanır. Normal hayata dönüşü tamamlayan hastalar fazla kiloları ile birlikte ortaya çıkan yüksek tansiyon, şeker, yüksek kolesterol ve uyku apnesi gibi hastalıklarından kesin olarak kurtulmaktadır. Tüp mide operasyonu hastalara sağlıklı, konforlu ve kaslı bir yaşam tarzı sunmaktadır.

 

İlginizi Çekebilir !

Tüp Mide Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Elipse balon sonrası yaşanabilecek rahatsızlıklar nelerdir?

Elipse balon sonrası yaşanabilecek rahatsızlıklar nelerdir?   Elipse Balon, mideye yerleştirilen ve içi suyla dolu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir