Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Halsizlik

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Halsizlik
Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Halsizlik

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Halsizlik

Tüp mide ameliyatı sonrası halsizlik hastaların sıklıkla şikâyet etmiş olduğu durumdur. Tüp mide ameliyatı ile mide hacmini küçülttüğünden dolayı hastalar yeteri kadar besin değerlerini alamamakta ve bu nedenle yorgunluk ve halsizlik sorunları ile karşılaşmaktadır. Hastaların normal hayata geçiş aşamasında uzmanların önerilerini eksiksiz şekilde uygulamaları ile halsizlik sorunu ortadan kalkmaktadır.

Tüp Mide Operasyonu Sonucunda Neden Halsizlik Olur?

Tüp mide ameliyatı sonrası halsizlik sorunu genel olarak karşılaşılan bir sorundur. Hastalar sıvı, püre ve katı beslenme dönemleri içerisinde, bu dönemlerin devamı ile halsizlik sorunu ile karşılaşmasının başlıca nedenleri olarak şunlar gösterilmektedir;

  • Hastada küçük mideye bağlı olarak yeteri kadar vitamin ve mineral alınmaması,
  • Sağlık beslenme yöntemi ile yeteri kadar kalori alamaması,
  • Gün içerisinde 2 litreden az olmak kaydı ile su tüketmesi, vücudun ihtiyacını karşılayamaması,
  • Vücudun ihtiyacı olan kadar protein tüketememesi,
  • Yeni düzene alışma sürecinde yetersiz ve düzensiz bir uykuya sahip olması,
  • Operasyonu destekleme için bilinçsiz bir şekilde egzersiz yapması,
  • Halsizlik yan etkisi bulunan ilaçların kullanılmasıdır.

Tüp mide ameliyatı sonrası halsizlik sorunun ortaya çıkaran bu sebeplere uzman doktor ve diyetisyenler ile önlem alınarak hastanın, rahat ve konforlu bir şekilde kilo vermesi sağlanmaktadır.

Tüp Mide Sorunlarının Giderilmesi

Tüp mide ameliyatı sonrası halsizlik durumu genel olarak protein eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Bu sebeple hastalar diyet uzmanlarının vermiş olduğu, protein bakımında zengin içeriğe sahip olan diyet listesini eksiksiz olarak uygulaması gerekmektedir. Bazı durumlarda fazla protein ihtiyacını karşılamak adına, besinlerden alınan proteinin yetersiz olduğu durumlarda, uzman doktorların öneri ile birlikte yüksek proteinli ürünler kullanılabilir. Böylece hastaların vücut dengesi sağlanır, tüm sistemlerin düzenli ve sorunsuz şekilde çalışmaktadır.

Tüp mide ameliyatı sonrası halsizlik sorunun çözümü ile birlikte hastalar hızlı bir şekilde kilo verme sürecine girmektedir. Kısa süre içerisinde büyük oranda kilo veren hastalar bu süreçte herhangi bir rahatsızlıklar karşılaşmaz ve vücudun bütünlüğü ile güzel görünümünü muhafaza etmektedir. Tüp mide ameliyatı sorunların giderilmesi ile birlikte hastalara daha iyi bir yaşam imkanı sunmaktadır.

 

 

İlginizi Çekebilir !

Tüp Mide Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Elipse balon sonrası yaşanabilecek rahatsızlıklar nelerdir?

Elipse balon sonrası yaşanabilecek rahatsızlıklar nelerdir?   Elipse Balon, mideye yerleştirilen ve içi suyla dolu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir