Tüp Mide Ameliyatı Kimler Yaptırabilir?

Tüp Mide Ameliyatı Kimler Yaptırabilir?
Tüp Mide Ameliyatı Kimler Yaptırabilir?

Tüp Mide Ameliyatı Kimler Yaptırabilir?

Tüp mide ameliyatının kendisi kadar kimlerin de bu ameliyatı yaptıracağı önem taşır. Tüp mide ameliyatı kimler yaptırabilir diye merak ediyorsanız cevabını yazımızda öğrenebilirsiniz. Tüp mide ameliyatı için en önemli koşul 18 yaşından büyük olmak ve 65 yaşından küçük olmak gerekir. Bu kriter özellikle önem taşır. Eğer  bu kritere uyulmuyorsa diğer gruplar risk altına girdiği için bu ameliyattan yararlanamaz. Özellikle 18 yaşından küçük olanlar vücut yapısı gelişmediği için bu ameliyat onlar için risk altında olabilir. Uzman doktorlar da bu tür ameliyatlara izin vermez. Eğer illa bu ameliyat yapılmak zorundaysa o zaman da ebeveyn tarafından verilen izin belgesi ile ameliyat gerçekleştirilir.

65 yaşından büyük olanlar ise daha fazla risk taşıdığı için bu tür ameliyatlardan yararlanamaz. Çünkü 65 yaş üstü kişilerde birçok hastalık olmaktadır. Bu da onların hayatını riske sokabilir. Tüp mide ameliyatı kimler yaptırabilir diyorsanız bu koşulları sağlayarak ameliyat işlemini gerçekleştirmeniz mümkün.

Tür Mide Ameliyatı Yaptırmak İçin Aranan Diğer Koşullar

Yaş sınırından sonra aranan bir diğer koşul ise vücut indeksidir. Eğer vücut indeksiniz 35 veya 40 ‘ın üzerinde ise o zaman bu ameliyatı olmanızda sakınca yoktur. Ancak bu indeksin altında iseniz o zaman büyük bir risk grubuna girersiniz. Ayrıca vücut indeksiniz 35’in altında ama aşırı kilolu iseniz o zaman da imzalayacağınız onaylı bir belge ile bu ameliyatı olabilirsiniz. Bununla birlikte taşıdığınız bir hastalık da bu tür mide ameliyatlarının olmasının önünde bir engel teşkil edebilir.

Eğer hasta bir kalp ya da akciğer hastası ise o zaman risk grubuna girer. Bu yüzden ameliyat olması sakıncalı olur. Özellikle kalp hastası olanlar için risk oranı yüksek olduğundan mide ameliyatları yapılamaz. Bunun yerine diyet uygulaması yapılır. Mide ameliyatı sürecinde hastanın taşıdığı hastalıklara bağlı olarak mide ameliyatı uygulanmaz. Tüp mide ameliyatı kimler yaptırabilir diye merak edenler özellikle taşıdıkları hastalıklara yoğunlaşarak bu ameliyatı yapıp yapmadıkları kesinleştirilebilirler. Tüm bunların etrafında tüp mide ameliyatınızı istediğiniz zaman gerçekleştirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir !

Yüksek Proteinli Ürün Kullanımı

Günde Kaç Gram Protein Alınmalıdır?

Günde Kaç Gram Protein Alınmalıdır?   Obezite ameliyatı sonrası günlük protein ihtiyacı, ameliyat türüne ve …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir