Revizyon Cerrahisinin Önemi 

Revizyon Cerrahisinin Önemi 
Revizyon Cerrahisinin Önemi

Revizyon Cerrahisinin Önemi 

Revizyon cerrahisinin önemi obezite ile mücadele etmek adına hastalara daha önce uygulanan operasyonun ya etkisiz kalması ya da yetersiz olması durumunda yapılması gerektiğini göstermektedir. Revizyon cerrahi uygulamasındaki ana amaç kilo vermenin başarılı şekilde ilerlemesini ve istenen kilo seviyesine mümkün olan en kısa süre içerisinde sorun yaşamadan ulaşılmasını sağlamaktır.

Revizyon Cerrahisi Türleri

Revizyon cerrahisinin önemi sağlıklı bir yaşamın kapılarını açmak isteyen hastaların, gerek sağlık sorunu gerek ise kilo verememe sorunu ortadan kaldırmaktadır. Revizyon uygulaması uzman doktorların onay vermiş olduğu hastalara uygulanmaktadır. bu anlamda ilk uygulanan operasyonun yerine yapılacağı revizyon cerrahi uygulamaları şu şekilde gösterilir;

  • Uygulanmış olan mide kelepçesi uygulaması üzerine gastrik bypass operasyonunun yapılması,
  • Tüp mide cerrahi operasyonun ilerleyen zamanlarda gastrik bypass operasyonu ile değiştirilmesi,
  • Tüp mide operasyonu sonrasında mideye kelepçe takılması,
  • Tüp mide operasyonundan istenen verimin alınmaması halinde yeniden bir tüp mide uygulaması yapılması,
  • Mide kelepçesi (mide bandı) uygulamasını tüp mide operasyonuna çevrilmesi,
  • Uygulanmış olan gastrik bypass operasyonu üzerine mide kelepçesi takılarak desteklenmesi,
  • Revizyon cerrahisinin önemi kapsamında gastrik bypass operasyonu sonrasında etkiyi artırmak için bağırsak bağlantısını gerek görülen kadar uzatılması operasyonlarıdır.

Revizyon cerrahisinde ikinci uygulanacak operasyona uzmanlar doktorlar, yapılacak olan testlerin değerlendirilmesi sonucunda karar vermektedir.

Revizyon Cerrahi Operasyonun Yapılması

Revizyon cerrahisinin önemi daha iyi bir süreç geçirmek ve fazla kilolardan kolay şekilde kurtulmak hedefi taşımaktadır. İkinci kez yapılacak olan obezite cerrahi uygulamasındaki süre normal cerrahi operasyon sürecini kapsamaktadır. Ancak değiştirilmesi gereken ilk operasyonun etkisinin ortadan kaldırılması bu süreç içerisinde dahil edilmektedir.

Revizyon cerrahisinin önemi konusunda obezite ile mücadelede doğru ve kontrollü şekilde kilo vermek ve kilo verirken herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşmak için hastaların operasyon sonrasındaki süreç içinde sürekli uzman kontrolünde kalması gerekmektedir. Böylece hastalar obezite hastalığını vermiş olduğu kilolardan kurtulurken, aynı zaman içinde obezite ile birlikte ortaya çıkan hastalıklardan da kesin olarak kurtulmaktadır. Revizyon cerrahisi ile kesin sonuçlara ulaşan hastalar bilinçli olarak kilo vermekte olup, daha sağlıklı bir yaşam sürmektedir.

İlginizi Çekebilir !

Tüp Mide Öncesi Nasıl Beslenmeliyim ?

Tüp Mide Öncesi Nasıl Beslenmeliyim ?

Tüp Mide Öncesi Nasıl Beslenmeliyim ? Tüp mide öncesi nasıl beslenmeliyim bu sorunun cevabı ameliyat …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir