Revizyon Cerrahisi Nedir?

Revizyon Cerrahisi Nedir?
Revizyon Cerrahisi Nedir?

Revizyon Cerrahisi Nedir?

Revizyon cerrahisi nedir? Sorusu, obezite ile mücadele kapsamında uygulanacak olan yenileme operasyonunu açıklamaktadır. Obeziteden kurtulmak için uygulanan operasyonlar bazı durumlarda yetersiz kalabilir, bazı zamanlarda ise istenmeyen komplikasyonlara neden olabilir. Böyle durumlarda ilk yapılan operasyonun tekrarlanması ya da farklı bir uygulama yöntemi ile değiştirilmesi işlemine revizyon cerrahisi adı verilmektedir. Revizyon cerrahi operasyonu alanında uzman doktorlar tarafından, tam donanımlı hastanelerde gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Revizyon Cerrahi Operasyonunda Seçenekler

Revizyon cerrahisi nedir? Konusunda ilk uygulanan operasyonun yerine hangi cerrahi işlemin yapılacağı belirlenmektedir. Bu durumda uzmanların yapacağı tetkikler ile yenilenecek olan operasyon çeşitleri şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Obezite kapsamında uygulanan mide kelepçesi operasyonunun gastrik bypass operasyonuna çevrilmesi,
  • Herhangi bir nedenden dolayı tüp mide operasyonunun gastrik bypass operasyonu ile yenilenmesi,
  • Uygulanmış olan tüp mide operasyonuna mide kelepçesi (mide bandı) geçirilerek revize edilmesi,
  • Tüp mide cerrahi operasyonunun yeniden tüp mide operasyonu ile yenilenmesi,
  • Mide kelepçesi uygulamasının tüp mide uygulamasına dönüştürülmesi,
  • Gastrik bypass operasyonuna mide kelepçesi (mide bandı) uygulanarak düzenlenmesi,
  • Uygulanmış olan gastrik bypass operasyonunu bağırsak bağlantısını uzatarak revize edilmesidir.

Revizyon cerrahisi nedir? Konusu gereğince uygulanacak operasyonun zamanı, hastanın gözlem altında tutulması ile belli olmaktadır.

Revizyon Cerrahi Operasyonu Ne Kadar Sürmektedir?

Revizyon cerrahisi nedir? Konusu ile ilgili olarak uygulanacak olan operasyonun ne kadar süreceği belirlenebilir. İkinci operasyon uygulanacak olan yöntemin uzunluğu kadar sürmektedir. Tüp mide ve gastrik bypass revizeleri 1,5 saat gibi bir zaman dilimini kapsarken, mide kelepçesi uygulamaları ile yaklaşık olarak 30 dakika içerisinde sonlandırılmaktadır.

Operasyonların bitimi ile birlikte hastalar gözetim altında tutularak kaçak ve kanama riskleri kontrol edilmektedir. Bu bağlamda Revizyon cerrahisi nedir? İle ilgili olarak hastalar operasyonun ardından 3 ile 4 gün arası hastaneden müşahede altında kalmaktadır. Bu süre sonunda taburcu olan hastalar doktorların belirlemiş oldukları zaman aralığında genel kontrole tabii tutulur. Hastalar diyet uzmanlarının hazırlamış olduğu beslenme programına eksiksiz şekilde uyarak, uygulanan operasyonunun sorunsuz şekilde ilerlemesi, kontrollü ve sağlıklı olarak kilo verilmesini, eski kiloların yeniden alınmasının önüne geçmektedir.

 

 

İlginizi Çekebilir !

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir?

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir?

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir? Tüp mide ameliyatının riskleri nedir? Sorusu, obezite ile mücadele etmek …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir