Obezite Diyet İle Tedavi Edilebilir mi?

Obezite Diyet İle Tedavi Edilebilir Mi?

Kilonuzu sağlıklı bir şekilde yönetmek istiyorsanız, uygun bir diyet uygulayarak başlamanız gerekir. Sağlıklı bir diyet, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu tüm temel vitamin ve minerallerin yanı sıra doğru miktarda enerji ve besin içerir. İyi bir diyetin en önemli yönlerinden biri, doğru miktarda enerji aldığınızdan emin olmaktır. Besin açısından yoğun öğünler bu enerjiyi sağlayabilirken, yüksek şeker ve işlenmiş gıdalardan kaçınmak kalori alımını azaltmaya yardımcı olabilir.

Ne yediğinize dikkat etmek, kilonuzu kontrol etmek söz konusu olduğunda da inanılmaz derecede önemlidir. Sağlıksız yiyecekleri belirlemek ve ölçülü olarak yemek, kilo verme hedeflerinizi takip etmenize yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, sağlıklı bir diyete bağlı kalmanın sizin için işe yaramadığını veya dengeli bir yemek planına uymanıza rağmen kilo aldığınızı fark ederseniz, Bireysel diyet ihtiyaçlarınızı dikkate alan bir obezite tedavi planı başlatma konusunda bir sağlık uzmanına danışın.

Obezite İle Mücadele İçin Doğru Yemek Nasıl Olmalıdır?

Bildiğiniz gibi, obeziteye çok fazla karbonhidrat ağırlıklı yemek neden olur (vücudunuzun yaktığından daha fazla). Ne yazık ki, büyük sonuçlar yaşamadan kalorileri yönetilebilir bir seviyeye indirmek zordur. Sağlıklı bir diyetin devreye girdiği yer burasıdır. Sağlıklı bir diyet, besin değeri yüksek gıdalardan oluşur. Sağlıksız yiyecekleri fazla yememek veya fazla tüketmemek için öğün dengenizi izlemek de önemlidir.

Sağlıklı beslenmeyi keyifli hale getirmek, kilo vermeye çalışırken en büyük zorluklardan biri olabilir. Bununla birlikte diyetisyenlerin, gıda üreticileri ve şeflerin yardımıyla, gereksiz katkı maddesi veya şeker eklemeden besleyici yiyeceklerin lezzetli ve doyurucu olmasını sağlamak mümkündür. Gıda üreticileri, katkısız salata sosları gibi ürünler geliştirdiler ve kilo vermek isteyen ancak yine de en sevdikleri yiyeceklerin tadını çıkarmak isteyenler için mükemmel olan popüler tatlıların hafifletilmiş versiyonlarını geliştirdiler.

Fiziksel Aktivitenin Önemi

Kilo vermeye çalışırken fiziksel aktiviteyi hayatınıza dahil etmek söz konusu olduğunda, bunu yapmanın birçok farklı yolu vardır. Rutin fiziksel aktivitenizi işte veya şehirde yürüyüş veya bisiklet gibi boş zaman aktivitelerinde artırarak başlayabilirsiniz. Ek olarak, bir egzersiz sınıfına katılmayı veya yerel bir parkta bir engel kursu yarış etkinliğine katılmayı düşünün!

Sağlıklı beslenme seçimleri yapmak ve fiziksel aktiviteyi hayatınıza dâhil etmek söz konusu olduğunda olasılıklar sınırsızdır, sadece yol boyunca ilerlemenizi takip edin!

İlginizi Çekebilir !

Her Kilolu Obez midir?

Obezite ameliyatı hangi tetkiklerle ve ne kadar sürede yapılmaktadır?

Obezite ameliyatı hangi tetkiklerle ve ne kadar sürede yapılmaktadır?   Obezite ameliyatı öncesi yapılan tetkikler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir