Obezite Cerrahisi Ne Zaman Yapılır?

Obezite Cerrahisi Ne Zaman Yapılır?
Obezite Cerrahisi Ne Zaman Yapılır?

Obezite Cerrahisi Ne Zaman Yapılır?

Obezite cerrahisi ne zaman yapılır? Sorusu aşırı kiloları ile sürekli mücadele halinde olan hastaların sürekli olarak araştırdığı bir konudur. Obezite cerrahi uygulaması her zaman hastanın keyfiyetine dayalı olarak uygulanmamaktadır. Genel olarak hangi obezite cerrahisinin uygulanacağı ve ne zaman uygulanacağı konusu hakkında son karar uzman doktorlarındır. Uzmanlar hasta üzerinde gerekli tetkikleri yaparak hastanın obezite cerrahisine uygunluğunu inceledikten sonra operasyon kararı vermektedir.

Obeziteye Karşı Cerrahi Operasyonun Uygulanması

Obezite cerrahisi ne zaman yapılır? Konusunda hastalar kilolu durumlarından dolayı şikâyetçi olup doktora başlaması ile süreç başlamaktadır. Uzmanların gerekli kontrolleri yapması sonucunda;

  • Vücut kitle indekslerinin belirlenen değerler aralığında olması,
  • Hastanın yaş aralığının 18 ile 65 yaş arasında olması,
  • Hastanın uygulanacak olan cerrahi operasyona herhangi bir engel durumunun bulunmaması,
  • Fazla kilolardan kurtulmak adına diyet uygulaması, ilaç kullanılması ve spor yapması gibi aktivitelerin olumsuz sonuçlanması,
  • Aşırı kiloların neden olduğu tip 2 diyabet, yüksek tansiyon ve kolesterol gibi rahatsızlıkların kontrol edilememesi ve sağlık açısında hastayı tehdit eden boyuta ulaşması durumlarında uzmanlar hastalara cerrahi operasyon uygulama kararı vermektedir.

Obezite cerrahisi ne zaman yapılır? İle ilgili olarak gereken değerleri karşılamayan hastalara uygulanacak operasyon hem başarısızlık ile sonuçlanacak hem de farklı rahatsızlıkların ortaya çıkmasına neden olacaktır.

Obezite İle Mücadele Kapsamında Operasyon Sonrası

Obezite cerrahisi ne zaman yapılır? İle birlikte uygulanan operasyonun başarılı şekilde sonuçlanması hedeflenmektedir. Kilolardan kontrollü ve sağlık şekilde kurtulmak adına hastalar beslenme düzenine dikkat edip, aynı zamanda hayat tarzlarını hareketli yaparak operasyonu desteklemektedir. Ayrıca düzenli yapılan spor faaliyetleri operasyonun etki süresi sonucunda verilen kiloların tekrardan alınmasını önleyerek son gelinen kilonun muhafazasını sağlamaktadır.

Obezite cerrahisi ne zaman yapılır? Gibi operasyon sonrasında sürekli olarak doktor kontrolü altında devam etmektedir. Diyet uzmanları operasyonu kilo verme üzerindeki etkisini sürekli olarak takip ver kontrol etmektedir. Ayrıca doktorlar belli aralıklar ile hastayı kontrol ederek operasyonun ilerlemesi aşamasında karşılaşılacak sorunların önüne geçmektedir. Obezite cerrahisi sayesinde hastalar hem sağlığına hem de istediği dış görünüme kavuşmuş olmaktadır.

İlginizi Çekebilir !

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir?

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir?

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir? Tüp mide ameliyatının riskleri nedir? Sorusu, obezite ile mücadele etmek …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir