Mide Küçültme Ameliyatını Kimler Yaptıramaz

Mide Küçültme Ameliyatını Kimler Yaptıramaz
Mide Küçültme Ameliyatını Kimler Yaptıramaz

Mide Küçültme Ameliyatını Kimler Yaptıramaz

Obezite çağımızın hastalığı olmuş durumda. Bu yüzden mide küçültme ameliyatı yaptıranların sayısı da artmış göstermektedir. Mide küçültme ameliyatını kimler yaptıramaz sorusu ise yazımızda ayrıntılı bir şekilde cevap bulacaktır. Bugün birçok insan mide küçültme ameliyatına başvurmaktadır. Çünkü bu ameliyat ile yüzde yüz kilo verme durumu yaşanır. Sonuçları oldukça olumlu olan bu ameliyatı ise herkes yaptıramaz. Bunun için de belli kategoriler belirlenmiştir.

Mide küçültme ameliyatı o kadar zor bir ameliyat olmasa da risksiz bir ameliyat değildir. Bu yüzden riski az olan ya da hiç olmayan kişiler bu ameliyattan yararlanabilir. Aksi taksirde risk grubuna girdiğinizde bile bu ameliyatı yaptırsanız daha büyük sorun sağlık sorunları ile karşılaşabilirsiniz.

Mide Küçültme Ameliyatını Yaptıramayan Gruplar

Mide küçültme ameliyatını kimler yaptıramaz denildiğinde akla birçok kişi gelmektedir. Ancak bunların içinde öne çıkan en önemli kişi hamlelik sürecinde olanlardır. Ayrıca bununla beraber çocuk emzirenler ya da çocuk yapmak gibi planları olanlar da bu ameliyatı asla yaptıramazlar. Eğer kişi hamilelik düşünüyorsa eğer o zaman ameliyattan sonra 1 yıl kadar beklemesi lazım. Yeni doğum yapanlar da bu ameliyatı olamazlar. Ayrıca hedef kilosunun altında olanlar da mide küçültme ameliyatından yararlanamaz. Yani doktor tarafından belirlenen bir kilo endeksi vardır. Kişi bunu karşılamıyorsa eğer o zaman bu ameliyatı olamaz.

Mide küçültme ameliyatı için kişinin obez olarak teşhisinin konması gerekir. Yani kişi zayıfsa ve böyle bir sorunu yoksa o zaman bu tür ameliyatları yaptırması sakıncalı görülür. Alkol ve uyuşturucu bağımlıları da bu ameliyattan yararlanamaz. Zihinsel engelli ve psikolojik sorunları olanlar da yine bu ameliyatı geçiremezler. Mide küçültme ameliyatı 6-8 saat arası gerçekleşir. Bu süre içinde ise kişi anestezi alır. Bu süreye ve anesteziye dayanıklı olmayan kişiler de bu ameliyattan yararlanamaz. Mide küçültme ameliyatını kimler yaptıramaz sorusu da bu şekilde yanıt bulmuş olmaktadır. Ayrıca bunlara ek olarak mide küçültme ameliyatı riskini büyük oranda kendinde bulunduran kişilere de hiçbir şekilde bu tür ameliyatlar uygulanmaz.

İlginizi Çekebilir !

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir?

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir?

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir? Tüp mide ameliyatının riskleri nedir? Sorusu, obezite ile mücadele etmek …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir