Mide Küçültme Ameliyatı Çeşitleri

Mide Küçültme Ameliyatı Çeşitleri
Mide Küçültme Ameliyatı Çeşitleri

Mide Küçültme Ameliyatı Çeşitleri

Havaların ısınmasıyla plajlarda rahat bir şekilde gezmek, fit gözükmek isteyenler en kolay ve hızlı zayıflamanın çarelerini aramaya başladı. Mide, içeriğine göre esneyebilen ve yiyip içmeye göre büyüyüp genişleyebilen bir organdır. En büyük etken yanlış veya aşırı beslenmedir zamanla mide hacmini büyütür. Bunun sonucunda günlük öğünlerle beslenen bir kişi büyüyen midede az yer kaplar hale gelir, midede rahatsızlık vererek doluluk oluşamaz. Sonuçta kişi eğer doymadığını anlamıyorsa doyma hissine ulaşana kadar yemek yemeğe devam eder. Bunun sonucunda hiç farkına varmadan gereğinden fazla kalori alımıyla kilo artışı da kolaylaşır. Bunun neticesinde mide büyür, yemek yeme isteği iyice artar ve mide büyümeye hızlı bir şekilde devam eder artık. Kişi hep daha çok ve   sürekli yemek yeme isteğine engel olamaz.  Mide küçültme ameliyatı çeşitleri bulunmaktadır, bunları değerlendire bilirsiniz.

Mide Küçülmede Önemli Olan Nedir?

Her türlü formülü deneyen diyet veya her türlü sporu yapan buna rağmen hiçbir şekilde kilo veremeyenlerin başvurduğu, kesin sonuç olarak bilinen tüp mide ameliyatı yani, mide küçültme ameliyatı, bu ameliyat  mide hacmi küçültülerek, hastanın çok az gıdayla kendini  tok hissetmesi sağlayan bir yöntem şekildir.  Bu ameliyatla midenin belli bir bölümü, en çok esneyip, genişleyen ve iştahı yöneten kısmı, çıkarılır ve geriye tüp şeklinde (yaklaşık bir muz büyüklüğünde) bir mide bırakılır. Ameliyattan sonra mideden çıkarılan kısmından salgılanan ghrelin adı verilen hormon nedeniyle iştah kontrolü ve doyma hissi sağlanır. Mide küçültmede ameliyatı çeşitleri sizler için en iyisini ve sağlıklısını seçme konusunda yardımcı olacaktır.

Kilosu Olan Herkese Uygulanabilir mi?

Kişinin bazı kriterlere sahip olması gerekir. Bunun için öncelikle hastanın mutlaka bir çok diyet, egzersiz gibi ameliyat dışı yöntemleri uzun bir süre denemiş olması ancak bütün yolları deneyip  buna rağmen hiçbir şekilde eğer kilo vermeyi başaramamış olması gerekiyor. Hasta en az  18 yaştan küçük 80 yaşındanda büyük olmamalıdır. Bu yaş arasında ve anesteziyi kaldırabilecek sağlıklı bir durumda olmalıdır.   Ayrıca yüksek tansiyon veya hastada tedavi edilmemiş psikiyatrik bir bozukluk bulunmamalı  alkol veya madde bağımlısı olmamalı. Bu kriterlere uyan hastalar mide küçültme ameliyatı çeşitleri  olabilir.

İlginizi Çekebilir !

Obeziteye Önlemek İçin Hangi Yöntem Seçilmelidir

Sağlıklı Şekilde Zayıflamak İçin Ne Yapmalıyız?

Sağlıklı Şekilde Zayıflamak İçin Ne Yapmalıyız? Çoğu insan kısa süre içinde zayıflamak ve fazla kilolarından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir