Mide Kelepçesi Nedir?

Mide Kelepçesi Nedir?
Mide Kelepçesi Nedir?

Mide Kelepçesi Nedir?

Mide kelepçesi ameliyatı obezite sorunu yaşayan kişilerin tercih ettiği bir zayıflama operasyonudur. Bu tarz zayıflama operasyonları yalnızca zayıflamaya destekçi olmakla beraber kişilerin beslenme düzeninde değişiklikler yapmasıyla birlikte işe yaramaktadır. Fazla kilo yalnızca görünüş açısından değil birçok hastalığı da beraberinde getirdiği için kişilerde rahatsızlık yaratmaktadır. Diyetisyenler aracılığıyla kilo verilebileceği gibi ilaçlarla desteklenerek de kilo kaybı sağlanabilir. Ancak herkesin metabolizması ve yapısı aynı olmadığından dolayı bazı kişiler doğal yollarda kilo verememektedir. Bu durum kişileri mide ameliyatlarına yönlendirmektedir. Bu sebeple mide kelepçesi nedir sorusu son zamanlarda en çok aratılan sorulardan biri olmuştur.

Mideye band takılarak gerçekleştirilen bu işlem halk arasında mide kelepçesi olarak bilinmektedir. Mide kelepçesi; yemek borusu ve mide arasında midenin bir kısmına bant yerleştirilerek mideyi ikiye bölme işlemidir. Band insan vücuduna uyumlu bir silikondan üretildiğinden dolayı hiçbir alerjik reaksiyon göstermez. Bu sebeple obezite sorununa çözüm olarak kullanılan yöntemlerden biridir. Mide band ile ikiye ayrıldıktan sonra yemek borusunun ilk olarak bağlandığı midenin küçük olan ilk kısmı yediğiniz yiyeceklerle kısa sürede dolacağından tokluk hissi duyacaksınız. Böylece az yiyerek kilo kaybetmeye başlayacaksınız. Mide kelepçesi ameliyatı olmayı düşünüyorsanız mide kelepçesi nedir sorusunun cevabını detaylı bir şekilde araştırmalı ve yetkili kişilerden bilgi almalısınız.

Mide Kelepçesi Sonrası Beslenme

Mide kelepçesi ameliyatı ardından kişiler kısa sürede tokluk hissi yaşayacağından dolayı hızlı bir şekilde kilo kaybetmeye başlayacaklardır. Ancak mide ameliyatları hakkında bilinmesi gereken en önemli unsur bu tarz operasyonların kilo vermeye yardımcı bir araç olduğudur. Kilo kaybı yaşamak ve bu durumu kalıcı kılabilmek için kişiler beslenme düzenlerini değiştirmeli ve doktor tavsiyelerine harfiyen uymalıdır. Mide kelepçesi işleminden sonra kişiler günde 3 öğün beslenmeli ve bal, çikolata, maden suyu, yağlı ve şekerli gıdalardan uzak durmalıdır.

Aynı şekilde besinlerin sürekli püre haline getirilmesi ve sürekli sıvı gıdalarla beslenmek mide bandının işe yaramasının önüne geçecektir. Sıvı gıdalar mide bandı tarafından algılanmayacağından tokluk hissi oluşmayacaktır bu sebeple mide kelepçesi nedir sorusu ile beraber ameliyat sonrası beslenme programını, nelerle beslenmeniz gerektiğini ve hangi besinlerden uzak durmanız gerektiği gibi soruları da araştırmalısınız.

İlginizi Çekebilir !

Yüksek Proteinli Ürün Kullanımı

Günde Kaç Gram Protein Alınmalıdır?

Günde Kaç Gram Protein Alınmalıdır?   Obezite ameliyatı sonrası günlük protein ihtiyacı, ameliyat türüne ve …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir