Mide Kelepçesi Nasıl Takılır?

Mide Kelepçesi Nasıl Takılır?
Mide Kelepçesi Nasıl Takılır?

Mide Kelepçesi Nasıl Takılır?

En klasik zayıflama ameliyatlarından biri olan mide bandı operasyonu mide kelepçesi olarak da bilinmektedir. Obezite hastası olan ve fazla kilo problemi yaşayan kişilerin zayıflamak için başvurduğu yöntemlerden biri olan mide kelepçesi ameliyatı kısa süre içerisinde kişilere kilo kaybı imkanı sunmaktadır. Kişilerin sahip olduğu vücut kitle endeksi ve fazla kilo sebebiyle oluşan hastalıklar göz önünde bulundurularak mide kelepçesi ameliyatı kararı verilir. Bu ameliyat için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir. Kilo verebilmek için cerrahi operasyonlara başvurmayı düşünen kişilerin en merak ettiği soru mide kelepçesi nasıl takılır sorusudur.

Mide kelepçesi takma işlemi yaklaşık 1.5-2 saat süren bir operasyondur. Yemek borusu ve midenin ana kısmı arasında bir bölgeye takılan kelepçe mideyi ikiye böler. Yemek borusundan mideye gelen besin ilk olarak midenin band ile ayrılan küçük üst kısmına geleceğinden kişi az yiyecekle tokluk hissine ulaşır, böylece kilo kaybı başlar. Mide kelepçesi midenin yemek borusuyla bağlantılı olan üst kısmına takılan bir banddır. Kelepçe kişi istediği zaman çıkarılabilir bu sebeple geri dönüşü olan bir cerrahi işlemdir. Geri dönüşü olması sebebiyle kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Mide Kelepçesi Sonrası Kilo Alır Mıyım?

Kişiler fazla kilolarından kurtulmak için cerrahi operasyonları araştırmaktadır. Bu konu hakkında en çok mide kelepçesi nasıl takılır sorusu merak edildiği gibi bir diğer merak edilen soru kelepçe sonrası kilo alınıp alınmayacağıdır. Unutulmamalıdır ki kişileri sağlıklı kilolarına kavuşturmak için yapılan bütün mide operasyonları kişilerin kilo vermesi için yalnızca yardımcı pozisyondadır. Geçirilen mide kelepçesi operasyonundan sonra beslenmeye çok dikkat edilmelidir. Yağlı, hamur işi, şekerli, fazla karbonhidratlı yiyeceklerden uzak durulmalıdır.

Kişiler beslenme düzenlerini sağlıklı bir şekilde oluşturduktan ve bunu hayat felsefesi haline getirdikten sonra kilo almaktan korkmamalıdır çünkü mide kelepçesi üstüne düşen görevi yaparak size tokluk hissi vereceğinden kilo kaybı yaşamanızı sağlayacaktır. Mide kelepçesi nasıl takılır sorusunun cevabını verdikten sonra kelepçe sonrası beslenme düzenine dikkat edilmesi gerektiği bilgisini de vermeliyiz çünkü kelepçe diyetle desteklendiği takdirde kalıcı kilo kaybı imkânı sağlamaktadır.

İlginizi Çekebilir !

Obeziteye Önlemek İçin Hangi Yöntem Seçilmelidir

Sağlıklı Şekilde Zayıflamak İçin Ne Yapmalıyız?

Sağlıklı Şekilde Zayıflamak İçin Ne Yapmalıyız? Çoğu insan kısa süre içinde zayıflamak ve fazla kilolarından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir