Mide Botoksunun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Mide Botoksunun Etkisi Ne Kadar Sürer?

İnsanların gittikçe yaşamlarının hareketsiz olması beslenme açısından yetersiz olması ve eskisi kadar egzersiz yapılamaması mide botoksuna yönlenmenin temel sebepleri arasında bulunur. Çünkü bu durumların hepsinin vücut üzerinde olumsuz etkileri mevcuttur. Genetik bakımdan da bazı insanlarda aileden aileye genetik aktarımlarla problemler oluşabilir. Bu genetik problemlerle beraber bazı kişilerde kilo sorunu da oluşmaya başlar.

Pek çok kişi uzun zaman sağlıklı kalabilmek için son zamanlarda estetik işlemler yapmaya başladı. Bu estetik işlemlerin en başında da kilo karşıtı olan mide botoksu ameliyatıdır. Mide botoksu cerrahi işler uygulanmadan kilo vermeyi amaçlayan ve obezitede karşıda bir mücadelede yardımcı bir ameliyat çeşididir. Mide botoksu yaptıran kişiler için de yeni bir dönem başlamış olur. Mide botoksunun etkisi ne kadar sürer sorusu birçok kişi tarafından merak edilir. Bu işlemin etkisi 4 ila 6 ay gibi bir süre devam eder.

Mide Botoksu Yaptırmanın Amacı Nedir?

Mide botoksu 2000’li senelerde Norveçli bilim adamları tarafından uygulanmaya başlanan bir yöntemdir. Norveç’te başlayan bu estetik işlem Amerika’da ve ülkemizde de giderek artmaya başlamıştır.  Mide botoksu klasik bilinen yöntemle ciltte oluşmuş olan kırışıklıkları ortadan kaldırır. Bu cerrahi işlem sonraki zamanlarda değiştirilerek midede yapılmaya başlanmıştır. Mide botoksunun etkisi ne kadar sürer çok fazla merak edilmektedir.

Midede yapılmaya başlanan bu cerrahi işlem ile kişilerin kilo vermesinde de oldukça yardımcı estetik işlem haline dönüşmüştür. Bu estetik işlemin temel amacı mide kaslarının kasılmasını artırarak  midenin geç boşalmasını sağlar. Böylelikle midede yemek yenildikten sonra doluluk hissi meydana gelecek ve kişilerin acıkma hissi de gecikecektir.

Mide Botoksu İşlemi Nasıl Yapılır?

Mide botoksu işlemi endoskop ile yapılan estetik bir işlemdir. İşlemin yapılması esnasında anesteziye ihtiyaç yoktur. Ve mide botoksu işlemi de ağrısız olarak gerçekleştirilir. Bu işlem obeziteye karşı mücadele işlemi olduğu için tıpta da cerrahi bir işlem olarak kabul görmez. Böylelikle mide botoksu işlemi tehlikesiz ve güvenilir bir işlem olarak yapılmış olunur. Bireylere yapılacak mide botoksu işlemi kişiden kişiye vücut yapısına göre değişebilir. Ayrıca bir diğer konu Mide botoksunun etkisi ne kadar sürer konusudur.

Mide botoksu işlemi 15 ya da 30 dakika gibi bir süre arasında yapılabilir. Mide botoksu işlemi cerrahi bir işlem olmadığından dolayı yaptıracak kişilerin vücudunda da herhangi bir dikiş izi ya da kesi mevcut olmaz. Ağızdan endoskopi ile yapıldığı için işlem yapıldıktan birkaç saat sonra hasta kontrollü yapılır yapılmaz taburcu süreci de hasta için  tamamlanmış olunur.

 

 

İlginizi Çekebilir !

Tüp Mide Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Elipse balon sonrası yaşanabilecek rahatsızlıklar nelerdir?

Elipse balon sonrası yaşanabilecek rahatsızlıklar nelerdir?   Elipse Balon, mideye yerleştirilen ve içi suyla dolu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir