Mide Botoksu Uygulaması Kimlere Yapılır

Mide Botoksu Uygulaması Kimlere Yapılır
Mide Botoksu Uygulaması Kimlere Yapılır

Mide Botoksu Uygulaması Kimlere Yapılır

Mide botoksu uygulaması kimlere yapılır mide botoksu endoskopik yollarla yapılabilen zayıflama metotlarından biridir. Endoskopik olarak mide içine uygulanan bu uygulama aynı etki ile mide kaslarının kasılmasına engel olur ve mide boşalması güçleşir. Tokluk hissi daha uzun süre olur ve hasta daha düzgün ve daha hızlı kilo verir. Bu uygulama kolayca sonuç almak isteyen herkese uygulanabilir. Hatta daha önce obezite cerrahisi olmuş ve yeniden olumsuz sonuçlar almış olan hastalarda daha çok faydalı olmaktadır.

Mide içine endoskopik uygulanan bu yöntem mideden normalde salınan açık hormonu salınmasına engel olarak çift etki tokluk his oluşturan bir uygulamadır.

Mide Botoks Uygulaması Kimlere Yapılır?

  • Mide botoks uygulaması vücut indeksi 25 ve üzeri olan ameliyatsız kilo vermek isteyen kişilere
  • Cerrahi operasyon öncesi diyet ve sporla vermesi gereken kiloyu veremeyenlerin tedavisinde uygulanır.

Mide botoksu uygulaması kimlere yapılır cerrahi bir operasyon olmadığından genel anestezi alınmadığından, hastalar aynı gün taburcu edilerek günlük rutin işlerini rahatlıkla yapabilmektedirler.

Mide Botoks Nasıl Uygulanır?

Mide botoksu uygulaması kimlere yapılır mide botoks uygulamasına başlarken mide içerisine girilip bakılır. Midede ülser, gastrit yoksa işleme başlanır. Endoskopik bir yöntemle mide içerisine uygulanır. Bu yöntem diğer tedavi yöntemlerine göre en kolay uygulanabilen bir yöntemdir. Kişilerin normal hayatına en hızlı dönebildiği cerrahi yöntemlerin arasında en ekonomik olan yöntemlerden biridir. Midenin yaklaşık 40 farklı yerine işlem uygulanır.

Hasta bir gece önce aç olarak hastaneye gelir. Endoskopi ünitesi anestezi doktoru tarafından ilaç verildikten sonra hasta hafif sedasyon denilen derin uykuya benzer bir durumda iken işlem gerçekleştirilir. Bu sürede hastaya burnundan oksijen verilir. Ortalama 15-20 dk. süren bu uygulama mideye uygulandıktan sonra etkisi ortalama 4-6 ay arası sürmektedir. Bu süreçte kişilerin güzel sonuçlar alması öngörülmektedir

Mide botoks uygulaması kimlere yapılır mide botoksu uygulaması yaptıracak hastalar önce muayene olarak vücut kitle endeksi hesaplanarak kısa süreli hedefler belirlenir. İşlemin yapılacağı günden bir gün önce gece 12 ‘den sonra hiçbir şey yenmez ve içilmez.

Mide botoksu 15 dk. Gibi kısa sürede uygulanabilen ve işlem sonrası hiçbir ağrı, sızı, kramp olmayan ve kişilerin işlemden yaklaşık 4 saat sonra normal hayatına devam edebileceği ameliyatsız, herhangi bir yan etki oluşturmadan kişinin tok hissetmeden yiyebileceği besin miktarını azaltan kişinin daha çabuk doymasını sağlayan kısıtlayıcı bir uygulama olduğundan çok popüler hale gelmektedir.

 

İlginizi Çekebilir !

Mide balonu yan etkileri

Mide balonu yan etkileri   Mide balonları, kilo kaybı sürecinde yardımcı olabilecek bir tedavi seçeneği …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir