Mide Botoksu Sonrası Diyet 

Mide Botoksu Sonrası Diyet
Mide Botoksu Sonrası Diyet

Mide Botoksu Sonrası Diyet

Mide botoksu sonrası diyet uygulaması gerçekleştirilen cerrahi işlemin desteklenmesi açısından önem taşımaktadır. Fazla kilolardan kurtulmak üzere yapılan botoks, tek başına kilolardan kurtulmada istenen verimi vermeyebilir. Bu aşamada diyet uzmanları tarafından hastaların durumu göz önüne alınarak hazırlanan diyet listesinin eksiksiz şekilde ve aksatılmadan uygulanması gerekmektedir.

Diyette Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mide botoksu sonrası diyet süreci kontrol altında ilerlemelidir. Uygulama sonrasında sıvı beslenme süreci ile başlayan diyet başarının elde edilmesi için gereklidir. Bu nedenle eski beslenme alışkanlıkları tamamen değiştirilmelidir. Botoks uygulaması ile mide kaslarının dondurulduğundan dolayı mide kaslarını harekete geçirecek gazlı içeceklerden uzak durulması gerekmektedir. Ayrıca diyet listesinin içerisinde kesinlikle alkol tüketimi yer almamaktadır.

Mide botoksu sonrası diyet sürecinde öğün sayısı gün içerisinde 6 olarak artırılırken öğün içerisinde bulunan porsiyon miktarı azaltılmalıdır. Yemekler yavaş ve küçük lokmalar halinde yenmeli, her bir lokma uzun süre çiğnendikten sonra yutulmalıdır. Midenin düzgün ve rahat çalışmasını sağlamak için gün içerisinde en az 2 litre su içilmeli, su, yemeklerden 30 dakika önce ya da 30 dakika sonra içilmelidir. İçerisinde katkı ve koruyucu madde bulunana ürünler diyet listesinden çıkarılmalı, şeker ve yağ oranı yüksek gıdaların alımı durdurulmalıdır.

Mide Botoksu Sonrasında Doğru Şekilde Kilo Vermek

Mide botoksu sonrası diyet uygulaması kilo vermeyi hızlı ve daha kolay bir hale getirmektedir. Diyet uygulaması sayesinde kilo verme süreci içerisinde yeni hastalıkların ortaya çıkması engellenmektedir. Ayrıca diyet ile verilen kilolar sonrasında son kilo muhafaza altına alınmakta, eski kiloların hızlı ve kontrolsüz bir şekilde alınması engellenmektedir. Doğru bir diyet uygulaması ile mide botoksu uygulaması daha fit bir görünüm ve sağlıklı bir yaşam imkanı sunmaktadır.

Mide botoksu sonrası diyet uzmanların kontrolleri altında gerçekleşirken belli aralıklar ile yapılacak tetkikler sonrasında diyet içeriği hakkında değişikliğe gidilebilir. Mide botoksu sonrasında vücudun isteği belirlenerek kalori tüketimi yapılmaktadır. Mide botoksu ve sonrasında uygulanan diyet ile birlikte hastalar hem fazla kilolarından hem de kilolar nedeni ile ortaya çıkan rahatsızlıklarından kurtulmaktadır.

İlginizi Çekebilir !

Tüp Mide Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Elipse balon sonrası yaşanabilecek rahatsızlıklar nelerdir?

Elipse balon sonrası yaşanabilecek rahatsızlıklar nelerdir?   Elipse Balon, mideye yerleştirilen ve içi suyla dolu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir