Mide Botoksu nedir nasıl yapılır ve mide botoksu kimlere uygulanır?

Mide Botoksu nedir nasıl yapılır ve mide botoksu kimlere uygulanır?

Mide botoksu diğer botoks uygulamaları gibi son yıllarda son derece fazla kullanılmaya ve ismi duyulmaya başladı .Mide botoksunda kullanılan madde bir proteindir ve amacı mide etrafında uygulanan kasların geçici olarak işlevini yapamayacak şekilde felce uğratmaktır. Mide botoksu uygulaması 2004 yılında uygulanmaya başlanılan ancak son yıllarda cerrahi operasyon istemeyen ancak kendi diyet yöntemi ile kilo verememiş kişilerin tercih etiği bir yöntemdir.

Midenin iştah ve açlık duygusunu kontrol eden kaslar bulunmaktadır. Ve bu kaslar nedeni ile kişiler acıkma ve yemek yeme duygusu ile karşılaşmaktadırlar ve kişilerin yeme alışkanlıkları kötü ve mide hacimleri büyük ise bu kasların çalışması nedeni ile gereğinden fazla ve kilo almayı kolaylaştıran gıdalar tüketirler. İşte tam bu nedenle mide botoksu ile mide içerisinde iştahı kontrol eden bu kasları felç ederseniz kişi daha az acıkacaktır. Ve bu sürede hem daha az yemeye ve diyetisyen ile takip edilen diyet sayesinde daha sağlıklı yemekler yemeye alışırlar. Mide botoksu ameliyatsız olarak kilo vermeyi kolaylaştıran ve hatta 6 ila 8 ay içerisinde etkisi devam eden ve kişinin kilosunun yaklaşık %40 ını vermesini sağlayan bir uygulamadır. Mide botoksu ile uygulanan diyetisyen kontrolü ile birlikte mükemmel sonuçlar almak mümkün olmaktadır.

Peki Mide Botoksu kimlere uygulanmaktadır?

Mide botoksu aslında cerrahi operasyon istemeyen ve vücut kitle indeksi 25 in üzerinde olan herkese uygulanabilmektedir. Ancak vücut kitle indeksi 40 ve üzeri olan kişilere uygulanan mide botoksu ile kişinin vermek istediği kilo oranı yakalanamayacağı için o kişilere operasyon önerilmektedir.

Mide botoksu uygulaması son derece kolay bir yöntemdir endoskopik olarak yapılmaktadır.  Mide botoksu uygulamasından önce kişinin 8 saat aç kalmış olması gerekmektedir ve bunun yanında kan sulandırıcı bir ilaç kullanmıyor olması gerekmektedir. Mide botoksu uygulaması isteyen kişinin herhangi bir mide ülseri ya da mide rahatsızlığı olmaması gerekmektedir.

Mide botoksu işlemi midenin 2 bölgesine mide girişine  ve çıkışına yani burada bulunan kaslara uygulanmaktadır. Bunun yanında mide botoksu’nun işe yaraması için açlık hormonu salgılayan kasada botoks uygulaması yapılması gerekmektedir.

Sonuç olarak cerrahi operasyon istemiyor ve vermek istediğini kiloya diyet yaparak ulaşamıyor iseniz mide botoksu işlemi yaptırabilirsiniz .Ancak unutmamanız gereken bir durum var ki o da mide botoksu işlemi diğer tüm işlemlere göre daha dikkatli bir diyet takip etmeniz ve yaşamınızı disipline etmenize yönelik bir uygulamadır. Yani uygulamanın başarısı büyük oranda size bağlıdır.

İlginizi Çekebilir !

Mide balonu yan etkileri

Mide balonu yan etkileri   Mide balonları, kilo kaybı sürecinde yardımcı olabilecek bir tedavi seçeneği …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir