Mide Botoksu Ne Kadar Sürer?

Mide Botoksu Ne Kadar Sürer?
Mide Botoksu Ne Kadar Sürer?

Mide Botoksu Ne Kadar Sürer?

Mide botoksu ne kadar sürer? Sorusu operasyonun başlama ve bitiş sürecini göstermektedir. Mide botoksu uygulaması aşırı kilolardan kurtulmak için en basit ve hızlı yapılan operasyondur. Mide botoksu başlamasında yaklaşık 20 dakika sonra bitmektedir. Operasyona başlama için hazırlık süreci ve uygulamanın sonrasında hastanın kendine gelmesi ve ayağa kalkma süresi düşünüldüğünde toplam olarak 1 saat kadar sürmektedir.

Mide Botoksu Uygulamasından Sonra Hastane

Mide botoksu ne kadar sürer? Kapsamında hastalar başarılı geçen operasyonun sonucunda oluşabilecek risklere karşı müşahede altında tutulmaktadır. Biten operasyondan sonra yaklaşık olarak hasta 2 saat müşahede altında tutulduktan sonra taburcu edilmektedir. Bu süreç içerisinde hastanın kendine gelmesi ve ilk olarak ayağa kalkması sağlanmaktadır. Uygulanan botoksun kaçak riski kontrol edilmektedir.

 Mide botoksu ne kadar sürer? İle ilgili olarak hastalar taburcu olduktan sonra doktorların belirlemiş oldukları aralıklar ile hastaneye kontrole gelmektedir. Hastaların düzenli ve sağlıklı şekilde kilo vermesi sağlanmaktadır. Kilo verirken hiçbir sağlık sorunu ile karşılaşmaması ve kiloların yeniden alınmasının önüne geçilmektedir. Böylece hastalar kolay ve konforlu şekilde istediği kiloya düşmektedir.

Mide Botoksu Uygulamasının Etkisi Ne Kadar Sürmektedir?

Mide botoksu ne kadar sürer? Konusu gereğince operasyonun ne kadar süre içerisinde etkili olacağı belirtilmektedir. Başarılı şekilde gerçekleşen mide botoksu yaklaşık olarak 6 ay süre ile kilo verilmesini sağlamaktadır. Bu süre sonucunda doktorların gerek görmesi halinde mide botoksu hastalara 1 yılın içerisinde ikinci defa uygulanabilir. Hastanın düzenli şekilde kilo vermesi sağlanarak beklenen kiloya sorunsuz olarak düşülmektedir.

Mide botoksu ne kadar sürer? Kapsamında kilo vermeyi daha hızlı ve sağlıklı hale getirme amacı ile hastalar operasyonun hemen ardından;

  • Haftalık düzenli egzersiz programı oluşturur ve aksatmadan uygulamaktadır.
  • Günlük yaşam tarzı içerisine fiziksel aktiviteleri yerleştirmektedir.
  • Diyet uzmanlarının hazırlamış olduğu yeni beslenme düzenini eksiksiz şekilde uygulamaktadır.

Böylece hastalar amaçlarına daha hızlı ulaşarak, kilolarının muhafaza altında tutmaktadır. Mide botoksu ile hastaların daha az yeme alışkanlıkları olacağından dolayı etki süresi bitse dahi hasta kilo vermeye devam etmektedir.

 

 

İlginizi Çekebilir !

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir?

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir?

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir? Tüp mide ameliyatının riskleri nedir? Sorusu, obezite ile mücadele etmek …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir